Designeri » T-Z » Oriental « Grupuri

Vanille Noire Yves Rocher de dama

Vanille Noire Yves Rocher de dama

Vanille Noire Yves Rocher de dama Imagini Vanille Noire Yves Rocher de dama Imagini Vanille Noire Yves Rocher de dama Imagini Vanille Noire Yves Rocher de dama Imagini Vanille Noire Yves Rocher de dama Imagini Vanille Noire Yves Rocher de dama Imagini Vanille Noire Yves Rocher de dama Imagini

Vanille Noire de Yves Rocher este un parfum Oriental de dama. Vanille Noire a fost lansat in 2010. Creatorul acestui parfum este Jacques Cavallier. Parfumul prezinta cedru de Virginia, vanilie, mandarina, mimoza si floare de portocal.

cedru de Virginia vanilie mandarina mimoza floare de portocal

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Vanille Noire by Yves Rocher.

Hypnotic Poison
Zara Deep Vanilla

Vanille Noire Recenziile parfumurilor

AnaMo
AnaMo

Prima impresie : hypnotic poison, de la Dior. Diferenta intre cele doua, ar fi ca Vanille Noir e ceva mai picant, pe cand cel de la Dior, sfarseste printr-o dulceata inecacioasa. Inca nu am avut ocazia sa port Vanille Noir in public, sunt curioasa de reactia celor din jur. In place totusi, cu siguranta voi face impresie buna.

lily13ana
lily13ana

Am tot stat sa ma gandesc ce ma tine departe de Vanille Noir avand in vedere ca il vad asemanator cu HP edt, si Olgastefan mi-a oferit raspunsul :). Imi place parfumelul, este cam slabut ca intensitate si longevitate, dar este cel mai apropiat de HP edt din tot ceea ce am testat pana acum, exceptand bineinteles HP l'elixir si suratele sale deja defuncte.

olgastefan
olgastefan

Cum să miroși a vanilie fără să miroși a prăjitură :) Vanille Noire ar putea fi parfumul meu semnătură: are tot ce „îmi trebuie” și mi-ar plăcea, mai ales în timpuri tomnatece. Doar că renunț mereu să îl fac al meu din cauza izului de unt de cacao de supermarket (Fennel cu Cacao, ca să fiu precisă) care-mi dă fiori reci nu pentru că ar fi grețos sau neplăcut, ci pentru că am avut acel produs în prima sesiune din facultate și a fost o perioadă oribilă. E ca și cum, la un moment dat, ar fi zis: hai să virăm spre esența de vanilie, hai să îi dăm o tentă cosmetică, să nu cumva să fie gurmand, și a rezultat... asta :) Mi se pare și că seamănă, de undeva departe, dar sâcâitor pentru nasul meu :), cu Gucci Rush, ceea ce e chiar OK (o versiune mai organică, mai earthly). Poate că o să-l iau, totuși (sau o să-l primesc de ziua mea).

Merdelia
Merdelia

Am observat că multe persoane sunt nemulţumite de combinaţia neobişnuită cedru-vanilie. Deşi îmi place Vanille Noire, recunosc că nu e uşor de înţeles la primul impact (poate de aici "noire", dar mă voi referi la acest aspect un pic mai încolo). Pentru mine, iniţial miroase a palo santo umed, cu un uşor iz picant specific vaniliei de Uganda. Ulterior apare mai bine definită împletitura celor trei tipuri de vanilie, iar în încheiere rămâne vanilia dulce tahitensis pe acorduri lemnoase caracteristice vaniliei de Madagascar (o splendoare).

Deşi nu este o vanilie tradiţională, remarcându-se prin originalitatea notelor, eticheta "noir" o găsesc oarecum nepotrivită, fiind totuşi vorba despre o aromă fluidă, delicată, "de stare", uşor de purtat, adresată publicului larg.

Surprinzător şi în deplină conformitate cu cele menţionate în acest sens pe flacon, în cazul meu loţiunea de corp chiar ajută la prelungirea miresmei, altfel de o longevitate cel mult moderată.

Eu i-am găsit şi un companion. Datorită notelor de cedru şi mandarină din Vanille Noire şi a vaniliei din cel de-al doilea, un layering foarte agreabil rezultă din asocierea cu The Iceberg Fragrance. Găsesc combinaţia mai mult decât reuşită, ambele debutează fresh-picant şi au în comun mirosul de lemn/grafit jilav, manifestat însa în momente diferite ale evoluţiei fiecăruia (Vanille Noire în deschidere, Iceberg spre final).
Însă indiferent că-l port singur, sau însoţit, Vanille Noire este un parfum pe care-l îndrăgesc, cu care pot experimenta, prin urmare de care nu mă voi plictisi prea curând. 8/10

bibiutza
bibiutza

Parfumul este placut,delicat cu o vanilie deosebita fata de vanilia de cofetarie,mie îmi creează ideea de răcoritor...am luat și laptele de corp sa amplific persistentă dar din păcate deși are un parfum divin laptele de corp nu il ajuta prea mult, persistentă și siajul slăbuț...în concluzie este un parfum delicat,de purtat la birou:)
Mi- ar fi plăcut enorm sa aibă persistentă buna.

Dana Maria
Dana Maria

Unul dintre parfumurile mele preferate. Pur si simplu iti schimba starea. Te incalzeste!

Malvina
Malvina

Vanille noire este sora mai mica si mai accesibila a lui Dior Hypnotic Poison, insa cel din urma mentionat are o doza de ''asprime'' in el si e mai puternic. Insa si acesta e un parfum bun , cu persistenta si siaj multumitoare iar tinand cont de raportul calitate-pret, e un parfum excelent. Il recomand, mai ales ca acum vine frigul si numai bun de purtat.

galateea
galateea

De o frumuseţe, adâncime, delicateţe, obrăznicie, senzualitate, graţie deosebite. Balsam pentru suflet, sărut pe ochii-nchişi. Nu ştiam cât de minunat se poate simţi vanilia. Felicitări, YR.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Yves Rocher Vanille Noire fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Yves Rocher Vanille Noire, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Vanille Noire dupa Yves Rocher. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Vanille Noire de Yves Rocher reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Guerlain Insolence Eau de Parfum Kenzo Kenzo Amour Yves Rocher Comme une Evidence Givenchy Ange ou Demon Amouage Amouage Lyric Woman Guerlain My Insolence Lacoste Lacoste Pour Femme Lorenzo Villoresi Teint de Neige Annick Goutal Songes Givenchy Hot Couture Lolita Lempicka Lolita Lempicka Thierry Mugler The Taste of Fragrance Alien Kenzo Kenzo Jungle L'Elephant Giorgio Armani Armani Code for Women Lancome Poeme Keiko Mecheri Loukhoum Yves Rocher So Elixir Purple Eau de Parfum Lalique Encre Noire Pour Elle Guerlain Insolence Christian Dior Dior Addict