Designeri » T-Z » Oriental Lemnos « Grupuri

Voile d'Ambre Yves Rocher de dama

Voile d'Ambre Yves Rocher de dama

Voile d'Ambre Yves Rocher de dama Imagini Voile d'Ambre Yves Rocher de dama Imagini Voile d'Ambre Yves Rocher de dama Imagini

Voile d'Ambre de Yves Rocher este un parfum Oriental Lemnos de dama. Voile d'Ambre a fost lansat in 2005. Creatorul acestui parfum este Olivier Pescheux. Notele de varf sunt frunze de mandarin, cardamom, mandarina si mirt; notele de mijloc sunt opoponax, tamaie si smirna; Notele de baza sunt paciuli, lemn de santal australian si vanilie de Madagascar. Acest parfum este castigatorul premiului FiFi Award Best Packaging Women`s Popular Appeal 2007.

frunze de mandarin cardamom mandarina mirt

opoponax tamaie smirna

paciuli lemn de santal australian vanilie de Madagascar

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Voile d'Ambre by Yves Rocher.

Creation
Elite Model Attitude
L’Ambre des Merveilles
Obsession

Voile d'Ambre Recenziile parfumurilor

Addict
Addict

Debutul este foarte ușor acid(de la mandarină) ; apoi se instalează,pentru cateva minute bune,nota de cardamom-un amestec de iute cu dulceag---.Totuși,per ansamblu,debutul nu îmi pare deloc dulce.
Mai mult decat atat,eu îi găsesc cu greu chiar și dulceața din dry-down,unde vanilia și santalul sunt ori foarte slab reprezentate,ori ascunse în spatele notei de paciuli(care nici el nu este foarte evident)!
Notele de mijloc...nu le găsesc,din păcate...
Nu voi purta acest parfum...single...pentru că i-am găsit un "tovarăș" cu care face pereche minunată pe pielea mea!

Parfumul incepe cam dulce, de la mandarina. Vine apoi o vanilie puternica, care rotunjeste putin compozitia. Din pacate smirna, tamaie nu simt defel, ele sunt acoperite cu patura groasa de vanilie. Catre final simt si un miros foarte slab de paciuli si cam ...atat. Alte note eu nu mai prea simt aici. Poate mi-ar fi placut mai mult parfumul acesta daca nu era asa tare scaldat in vanilie, care acopera toate celelalte note. Nu zic ca e un parfum urat, nici vorba, doar ca mi-ar fi placut sa simt si alte note.
Nota mea. 6/10

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Yves Rocher Voile d'Ambre fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Yves Rocher Voile d'Ambre, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Voile d'Ambre dupa Yves Rocher. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Voile d'Ambre de Yves Rocher reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Christian Dior Dune Guerlain Samsara Eau de Parfum John Galliano John Galliano Thierry Mugler Angel Eau de Toilette Chanel Coco Mademoiselle Yves Rocher So Elixir Chanel Coco Eau de Parfum Christian Dior Miss Dior Le Parfum Chopard Casmir Yves Rocher Iris Noir Chopard Wish Chanel Chance Eau Tendre Chanel Chanel N°5 Christian Dior Dolce Vita Thierry Mugler Alien Essence Absolue Elie Saab Le Parfum Thierry Mugler The Taste of Fragrance Alien Givenchy Pi Yves Rocher Rose Absolue Avon Surrender