Designeri » T-Z » Floral Fructat « Grupuri

Baby Doll Yves Saint Laurent de dama

Baby Doll Yves Saint Laurent de dama

Baby Doll Yves Saint Laurent de dama Imagini Baby Doll Yves Saint Laurent de dama Imagini Baby Doll Yves Saint Laurent de dama Imagini Baby Doll Yves Saint Laurent de dama Imagini Baby Doll Yves Saint Laurent de dama Imagini Baby Doll Yves Saint Laurent de dama Imagini

Baby Doll de Yves Saint Laurent este un parfum Floral Fructat de dama. Baby Doll a fost lansat in 2000. Baby Doll a fost creat de Ralf Schwieger si Cecile Matton. Notele de varf sunt portocala, ananas, coacaze negre si mar; notele de mijloc sunt frezie, heliotrop, lacramioare si trandafir; Notele de baza sunt lemn de santal, boabe de tonka, vanilie si cedru.

portocala ananas coacaze negre mar

frezie heliotrop lacramioare trandafir

lemn de santal boabe de tonka vanilie cedru

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Baby Doll by Yves Saint Laurent.

Baby Doll Recenziile parfumurilor

cateyes
cateyes

Baby doll promite altceva dupa denumire...
Nu ca ceea ce promite ar fi mai promitator decat ceea ce ofera, dar ideea ce o transmite e diferita fata de mirosul verde, de flori imbobocite pe care-l pune in lumina. Nu e un parfum neaparat pentru domnisoare, chiar daca pe o epiderma de femeie tanara s-ar simti mai bine. E tineresc, e o gura de aer proaspat printre vedetele momentului din parfumerie si probabil de aceea nici nu se mai gaseste in magazin- nu se mai pliaza pe cerintele actuale ce inclina spre ostentativ si as zice chiar ca e atipic pentru casa ce-l produce.
Miroase a frezii proaspete, dar balanta se inclina si catre aromele fructate vioaie, care au atributul de nu strica simfonia olfactiva a florilor suave ci a o completa de minune. E un parfum care are un miros intens in pofida faptului ca nu e dulce, de aici ar rezulta elementele calitative, non-chimice si bine alese pentru a pune un pic din mirosul crud al primaverii intr-o sticluta.

Un floral-fructat tineresc, usor acrisor, potrivit pentru primavara, in care simt ananasul, marul, coacazale si trandafirul. Are si un iz usoooor sapunos, dar nederanjant. ste un parfum cu ingrediente calitative si merita a fi cumparat de cele care iubesc acest gen floral-fructat. Siaj si persistenta bune. Evaluare: 7/10

Raluca Ralu
Raluca Ralu

Un parfum , asa cum ii spune si numele, destinat tineretii, bucuriei de a trai, varstei de 20 de ani! Recomand acest parfum tinerelor, are un ambalaj frumos, o sticluta care te face sa iti doresti sa ai o colectie de parfumuri, o sticla-diamant, un continut roz ce iti inspira spiritul ludic; iar aromele, sunt o deschidere de coacaze negre si ananas, temperate in timp de frezii vanilate si cedru ! Un parfum de zi, de primavara ( cand totul revine la viata, un anotimp al bucuriei si al fericirii unui nou inceput )pe care cu siguranta mi-ar fi placut sa il am acum 10 ani !

maeda
maeda

Sunt în căutarea parfumului perfect pentru sezonul cald și, văzând că în magazinele on-line, Baby Doll are au preț mic, mi-am zis să îl încerc. Cu sticluța roz, tinerească, notele interesante, parfumul ăsta părea drăguț și necomplicat. Prima senzație a fost de săpun... Apoi au apărut un trandafir firav, citrice, ananas și după un timp santal. Așteptam coacăzele, lăcrămioarele, heliotropul, frezia, dar nu au vrut să se arate. Probabil acum 10 ani mi-ar fi plăcut Baby Doll...

[email protected]
liajoldes@yahoo.com

Poate nitel cam prea tineresc pentru o femeie de aproape 40 de ani, ca nu i-au spus degeaba 'baby doll", parfumul e o explozie de fructe, indulcite de ananas.Potrivit pentru femei foarte tinere sau pentru momente de usoara"nebunie". Astept florile care imi plac atat de mult:frezie, heliotrop, lacramioare,trandafir...un iz de santal, cedru sa echilibreze balanta, dar astept degeaba.La mine nu vor sa vina decat putina portocala si mult, mult ananas.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Yves Saint Laurent Baby Doll fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Yves Saint Laurent Baby Doll, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Baby Doll dupa Yves Saint Laurent. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Baby Doll de Yves Saint Laurent reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Christian Dior Dior Addict Guerlain Champs Elysees Eau de Toilette Giorgio Armani Emporio Armani Lei Christian Dior Hypnotic Poison Lorenzo Villoresi Teint de Neige Guerlain Champs Elysees Eau de Parfum Pierre Balmain Ambre Gris Yves Saint Laurent Cinema Thierry Mugler Alien Essence Absolue Chanel Coco Noir John Galliano John Galliano Lacoste Lacoste Pour Femme Christian Dior J`adore Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez For Her Bottega Veneta Bottega Veneta Gucci Gucci Rush Christian Dior Poison Caron Lady Caron Hermes 24 Faubourg Christian Dior Midnight Poison