Designeri » T-Z » Oriental Lemnos « Grupuri

Belle d`Opium Yves Saint Laurent de dama

Belle d`Opium Yves Saint Laurent de dama

Belle d`Opium Yves Saint Laurent de dama Videouri Belle d`Opium Yves Saint Laurent de dama Videouri Belle d`Opium Yves Saint Laurent de dama Videouri Belle d`Opium Yves Saint Laurent de dama Videouri Belle d`Opium Yves Saint Laurent de dama Videouri
Belle d`Opium Yves Saint Laurent de dama Imagini Belle d`Opium Yves Saint Laurent de dama Imagini Belle d`Opium Yves Saint Laurent de dama Imagini

Belle d`Opium de Yves Saint Laurent este un parfum Oriental Lemnos de dama. Belle d`Opium a fost lansat in 2010. Belle d`Opium a fost creat de Honorine Blanc si Alberto Morillas. Notele de varf sunt mandarina, gardenie, iasomie si crin de Casablanca; notele de mijloc sunt tamaie, piersica, tutun, note fructate si piper alb; Notele de baza sunt lemn de santal, paciuli si ambra.

mandarina gardenie iasomie crin de Casablanca

tamaie piersica tutun note fructate piper alb

lemn de santal paciuli ambra

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Belle d`Opium by Yves Saint Laurent.

Amor Amor Tentation

Belle d`Opium Recenziile parfumurilor

manuelag
manuelag

Nu are nimic din varianta clasica. Ceea ce nu este deloc un minus. Am sperat la mult si nu sunt dezamagita! Stcluta arata fenomenal...degradeurile intre violet, auriu si roșu prevestind furtuna.
Debuteaza citric -camforat. Se simte bine nota lemnoasa, usor masculina. Apare apoi o mana generoasa de curmale, smochine si caise uscate. Vin numai bine, pentru o dulceata aparte. Il completeaza perfect. In tot acest melanj sunt prezente si note florale, disting o parte din gardenia mea si ceva iasomie. Apare totodata si o nota de tutun. Tutun de tigara...ca si cum ai mirosi un pachet abia deschis, unde mirosul de hartie si tutun creeaza o combinație atat de placuta chiar si pentru un nefumator. Nu simt tămâie dar nu-i duc dorul.
Dry down-ul este unul delicat si feminin, unde skin scentul este format din flori albe si tutun.
Puratatoarea...peste 25-30. Ispititoare si sexy. Attitude girl. Usor madculina. Androgina si poate cu cateva tatuaje. Siiigur fumătoare!
Locatia: in nici un caz la etajul 11 intr-un birou modular.
Potrivit pentru seara. Poate la Casino...
Edit: persistenta este destul de mica... 3-4 ore.

Incepe floral, dar nu imi dau seama ce flori, apoi se indulceste destul de mult si devine piperat. Dulceata asta o capata de la niste note de fructe, care nu imi plac absolut deloc, deoarece le simt sintetice... Ce, tamaie? Ce tutun? Nici vorba de asa ceva. Doar fructe gretoase in faza asta, care ma fac sa ma spal urgent pe mana. Dar, mai astept, sper sa descopar o baza macar interesanta, daca nu frumoasa! Eh, ce sa vezi, ce sa vezi... paciuliiiiiii O tona de paciuli peste fructele sintetice! Si mai gretos... Catre final, (dupa vreo 4 ore) se duce din asprimea paciuli-ului si vine o baza agreabila se santal, cu care ma impac. Siaj si persistenta bune. Nota mea: 5/10

flaviuca
flaviuca

In afara de sticla care este monumentala si arata bine pe orice masuta de boudoir nimic nu imi place la parfumul asta. Mi se pare sintetic cu o cantitate mult prea mare de piper ce nu reuseste nicidecum sa tempereze tona de flori albe din compozitie. Ceea ce il mai salveaza este sfarsitul care are un iz usor masculin si smokey. Dureaza destul de mult, insa finishul se pastreaza prea aproape de corp.

petrabaltag
petrabaltag

Este parfumul pe care il voi purta mult timp de acum incolo!Mi se potriveste perfect!Este senzational,romantic si mistic!Persista timp indelungat.
Eu l-am avut cumparat din tara si nu persista atat de mult, insa cel primit din UK de la prietena mea persista mult mai mult si miroase un pic mai intens si mai rafinat.A fost momentul in care m-am decis sa nu mai cumpar niciodata parfumuri din Romania. Recomand acest parfum femeilor seducatoare, romantice si misterioase! Mie mi se pare genul de parfum care iti "intra" subtil in creier si iti ramane pentru totdeauna ! Il ador!

oanaconus
oanaconus

Am optat pt acest parfum prea in graba. Notele e varf sunt minunate, dar dupa... ai dreptate Hertha... mare dezamagire. Plus ca, la final, ramane doar piperul ca nota dominanta, care a avut acelasi efect ca unghiile care zgarie pe tabla de scris :(. E un parfum fooarte persistent in schimb... miroase si la mai mult de 2 metri...am avut nepacuta "surpriza" sa il simt in plina zi de vara la Mall... si cu asta mi s-a taiat pofta de Opium...

SOPHIE.LOVE
SOPHIE.LOVE

Fain,dar slab ca intensitate .
Mie-mi miroase izbitor de tare cu Sensuous Noir .
Condimentat-smokie , cu un final usor masculin .
Longevitate : 3-4 ore
Sensuous noir e mult mai longeviv decat Belle d'opium .
Atat :)

tubykap20
tubykap20

Nu-mi vine sa cred ca am asteptat atat ca sa-mi fac curaj sa-l incerc! Si simt ca am pierdut atat de mult...Ca si in cazul lui Alien!
A intrat direct pe lista de achizitii,s-ar putea sa aibe prioritate in fata altora de pe lista,iar atunci voi reveni cu o recenzie mai detaliata! Nu merita doar franturile de amintiri olfactive ramase!
Tot ce stiu e ca m-a cucerit cu tenta smokey,ca ador sticla si ca numele il reprezinta 100%!
Sper sa revin cat mai curand cu un Edit!

Mirunacatowl
Mirunacatowl

Multa vreme m-am ferit de acest parfum, fiindca aveam in minte ceva greu, dulce si intens, gandindu-ma la Opium-ul original da la YSL. Pana cand, intr-o zi, un cunoscut grec a inceput sa-l recomande in gura mare tuturor. Nu puteam ramane tocmai eu in necunostinta de cauza, asa ca l-am probat la prima parfumerie care mi-a iesit in cale.
Ei bine, parfumul asta are note pe care eu, in mod normal, le detest: iasomie, crini... Si, totusi, a fost dragoste la primul miros! Ca sa vezi proprtia face muzica! De unde flori intense? De unde sa ma apuce stranutul de la piper? E un amestec foarte bine echilibrat, din care nici un component nu se evidentiaza anume, ci toate impreuna dau o senzatie de "parfum bun", usor afumat, care ar mege cel mai bine cu un pulover pufos de angora. Cel mai bine albastru indigo, ca sticla parfumului, care si ea e superba.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Yves Saint Laurent Belle d`Opium fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Yves Saint Laurent Belle d`Opium, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Belle d`Opium dupa Yves Saint Laurent. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Belle d`Opium de Yves Saint Laurent reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Thierry Mugler Alien Gucci Gucci by Gucci Eau de Parfum Guerlain Insolence Eau de Parfum Lancome Tresor Midnight Rose Givenchy Ange ou Demon Le Secret Elixir Thierry Mugler Alien Essence Absolue Christian Dior Midnight Poison Guerlain Shalimar Parfum Initial Christian Dior Dune Kenzo Kenzo Amour Guerlain L'Instant Magic Christian Dior Hypnotic Poison Chloe Love Eau Intense Givenchy Very Irresistible Givenchy L’Intense Lolita Lempicka L de Lolita Lempicka Christian Dior Dior Addict Chloe L`Eau de Chloe Valentino Valentina Assoluto Christian Dior Dolce Vita Jean Paul Gaultier Classique