Designeri » T-Z » Oriental Condimentat « Grupuri

Black Opium Yves Saint Laurent de dama

cafea
Black Opium Yves Saint Laurent de dama Videouri Black Opium Yves Saint Laurent de dama Videouri Black Opium Yves Saint Laurent de dama Videouri Black Opium Yves Saint Laurent de dama Videouri Black Opium Yves Saint Laurent de dama Videouri
Black Opium Yves Saint Laurent de dama Imagini Black Opium Yves Saint Laurent de dama Imagini Black Opium Yves Saint Laurent de dama Imagini Black Opium Yves Saint Laurent de dama Imagini Black Opium Yves Saint Laurent de dama Imagini Black Opium Yves Saint Laurent de dama Imagini Black Opium Yves Saint Laurent de dama Imagini Black Opium Yves Saint Laurent de dama Imagini

Black Opium de Yves Saint Laurent este un parfum Oriental Condimentat de dama. Acesta este un parfum nou Black Opium a fost lansat in 2014. Black Opium a fost creat de Nathalie Lorson, Marie Salamagne, Olivier Cresp si Honorine Blanc. Notele de varf sunt piper roz, floare de portocal si Para; notele de mijloc sunt cafea si iasomie; Notele de baza sunt vanilie, paciuli si cedru.

piper roz floare de portocal Para

cafea iasomie

vanilie paciuli cedru

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Black Opium by Yves Saint Laurent.

Poison Girl
Extatic
Loverdose Tattoo
Touch of Woman

Black Opium Recenziile parfumurilor

Katea
Katea

Imi place mult,pentru mine este ideal in serile de primavara. Dulce,cu o persistenta buna,eu mai mult simt aroma de vanilie decit cea de cafea...

muneca_brava
muneca_brava

Nu are nici o legatura cu varianta OPIUM vintage, este dulce, atragator,intens, de purtat in sezonul rece.Personal, nu mi se potriveste, dar daca as trece pe langa o doamna data cu acest parfum , nu as stramba din nas.nu mi se pare ca ar avea un miros cheap cum a zis cineva mai jos..sa zicem nici prea prea nici foarte foarte, incercati mostra mai intai pt multe ar putea fi o surpriza ff placuta, depinde ff mult de gustul fiecaruia dintre noi.nota 6/10.

lily13ana
lily13ana

De multa vreme n-am mai fost asa dezamagita de un parfum. Adica daca era vorba de un Jil Sander sau de un La Perla mai ziceam, dar aveam oarece pretentii de la YSL. Cand am pufait din fiola, nu stiam ca este mostra oficiala si am zis ca este vreun Avon ceva, pe pielea mea miroase mizerabil, um amalgam de note fructate si florale din care nu se remarca nimic deosebit, este chiar gretos de cheap mirosul. Sunt parfumuri mult mai ieftine care miros mai deosebit decat Black Opium. Numele este pompos, cere atentie, dar dupa ce il privesti, intorci privirea in alta parte fara regret. Asemanarea cu La vie ste belle este ofensatoare in opinia mea. LVEB are personalitate chiar daca este in tendintele actuale ca si aroma, este aparte si nu merita sa fie comparat cu BO chit ca este simtit pe strada la tot coltul, mai bine simt LVEB decat Black Opium...este numai o parere.

Dana Maria

E atat de feminin, dulce si sexy! Eu simt cafeaua, dar nu boaba de cafea, ci o ceasca plina cu cafea fierbinte. Spre final se transforma intr-o ciocolata cu crema de cafea. Imi pare rau ca nu l-am incercat pe mana, dar asa pot cel putin sa ma bucur mai mult de aroma sa, pentru ca blotterul si acum miroase. Stau de ieri cu nasul pe el.

Eu sunt o mare iubitoare a Opium. Varianta dinaintea L'Oreal, bineinteles. Mi-am cumparat blind toate flankerele pe care le-am gasit disponibile online, am avut norocul sa-mi placa, asa ca Black Opium era la distanta de doar un click. Norocul meu a fost ca am gasit o mostra- si m-am lamurit, nu dau banii pe asa ceva.
Nu inteleg, in primul rand, de ce au folosit cuvantul magic "opium". Nu are ABSOLUT nicio legatura cu Opium - YSL. Sunt in galaxii aflate la ani-lumina unul de altul. Black Opium e o chestie fructata pana la dezgust, asemanatoare pleiadei actuale de bombonoase, fara identitate, fara nimic memorabil, fara vreo urma cat de vaga din magia Opium. Nota de cafea e o gluma proasta, eu nu simt nimic de genul asta.
Siaj are, nimic de zis. E singurul lucru bun pe care-l pot spune despre acest parfum.
Din punctul meu de vedere, nu e deloc oriental-condimentat, ci floral-fructat-gurmand. Iar numele este o blasfemie la adresa vechiului Opium.
Imi cer scuze pentru duritate.

monafro
monafro

Black Opium e un parfum mai bun, cu mai multă clasă și rafinament decât altele gen LVEB, Si etc. de succes cu care este comparat...și după ce dispar notele mai acide și fructate (mult mai fine totuși decât la celelalte) rămâne totuși, în opinia mea, cel puțin o umbră (one shade) din vechiul, inițialul și inițiatul Opium..
Acesta este mai modern, mai tineresc și regret că Black Opium nu a apărut atunci când eram eu rock sau gotică și purtam Opium (acum 20 de ani). Siajul și persistența sunt foarte bune, clasice iar aroma de ness rece este cool. Nota: 8,5

Andreeamaria
Andreeamaria

Pana acum cativa ani,Angel de la Thiery Mugler,era "absolutul" si imposibilul de inlocuit pentru mine. Pana am descoperit Black Opium. M-a izbit si mi-a trezit o emotie deosebita mirosul sau,cand am facut prima oara "cunostinta".Intamplator,pentru ca asa descoperi lucrurile speciale.Se incalzeste incredibil pe pielea mea,ma invaluie si ma domina,ma reprezinta in totalitate.Mai precis, am descoperit parfumul ideal pentru mine.

Mimoo
Mimoo

Dulce si atat! Deloc sexy, feminin sau recent.

Este un parfum dulce, puternic, orienta-floral, ce seamana cu multe altele, chiar si cu Manifesto, anterioara creatie a casei YSL. Avem o iasomie puternica, vanilie si mai puternica, ceva fructe, nitel paciuli si doar o intentie de cafea. E bombonos, puternic, siaj si persistenta mare, cum sa nu devina vedeta????? (glumesc...) (P.S. : Nu seamana DELOC cu Opium initial) Evaluare: 7/10

Dana Maria

Daca nici La vie est belle nu spune povesti... probabil nu toti au urechi sa le asculte. Dar parfumul spune. Ca e purtat de toate toapele anapoda cu drumul si care il cumpara doar pentru ca e la moda... nu e vina lui. Vina lui e ca e un parfum extraordinar si ametitor. Are toate calitatile pentru a deveni un parfum legendar, cum le numiti pe altele. E lansat de 2-3 ani, legendele nu devin legende in asa scurt timp. Probabil nici Chanel 5 nu a fost legenda la vremea lui... poate era tot un parfum la moda purtat de alte toape anapoda cu drumul.
In alta ordine de idei, abia astept sa incerc Black Opium. Simt ca-mi va placea mult.

Raluca Ralu
Raluca Ralu

Asa de mult iubesc comentariile scrise de rose_selavie, sunt transante ... Da, sunt total de acord. Unde este cafeaua din acest parfum ? Unde este Opium ? Dupa parerea mea de iubitor de parfumuri, fara a fi un expert, cred ca acest parfum se incadreaza in trend-ul creat in sezonul toamna-iarna 2013-2014 de "La vie est belle"(Lancome) si "Si" (Armani ), un parfum dulce, comercial , fara a spune o poveste, fara a avea o personalitate care sa reziste in timp precum cea a parfumurilor legendare...
Este placut, dulce, insa nu se simt in mod special nici vanilia, nici iasomia, nici florile de portocal...
Un parfum adecvat pentru sezonul cald, insa pe care nu l-as cumpara.

Sumarul descrierii oficiale:

" Black Opium este un parfum rock`n roll cu o supra doza energizanta de cafea iluminata de note de flori albe si vanilie. Un clar-obscur vibrant, senzual ce creaza dependenta. Pentru o eroina rock-chic."

Ce este de fapt:

Un parfum intens, tehnic bine executat, cu siajul visat de toata populatia, in acord cu tendintele impuse de niste minti luminate care decid ca moda (exasperanta pentru mine) a fructatelor mixate cu piper roz si invelite intr-un paciuli distilat trebuie sa ramana vesnic actuala si ca un singur un pas in afara careului ar scadea masiv vanzarile. Drumul neted batatorit de Coco Mademoiselle si Chance inca mai e de succes, deci nu ne aventuram pe cai neumblate. Evident, cafeaua promisa nu vine. Nici vorba de mirosul prajit-aromat al boabelor de cafea aici, poate doar o urma de ness rece in baza.

Ce nu este: Opium.

FragranceNet.com
Black Opium by Yves Saint Laurent Eau de Parfum Spray 1.6 oz for Women
Black Opium by Yves Saint Laurent Eau de Parfum Spray 1.6 oz for Women
Eau De Parfum 3oz
Black Opium Perfume by Yves Saint Laurent, 3 oz Eau De Parfum Spray Tester for Women
Yves Saint Laurent Black Opium Eau de Parfum, 1.6 oz
Yves Saint Laurent Black Opium 1.6 oz Eau de Parfum Spray
Yves Saint Laurent Black Opium 1.6 oz Eau de Parfum Spray
Yves Saint Laurent Black Opium 3 oz Eau de Parfum Spray
Yves Saint Laurent Black Opium 3 oz Eau de Parfum Spray

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Yves Saint Laurent Black Opium fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Yves Saint Laurent Black Opium, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Black Opium dupa Yves Saint Laurent. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Black Opium de Yves Saint Laurent reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Tom Ford Black Orchid Yves Saint Laurent Cinema Lancome La Vie Est Belle Chanel Chance Eau de Toilette Chanel Coco Noir Gucci Gucci by Gucci Eau de Parfum Hermes Elixir des Merveilles Christian Dior Hypnotic Poison Guerlain Shalimar Parfum Initial Jean Paul Gaultier Classique Chanel Coco Mademoiselle Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez for Her Eau de Parfum Chanel Chanel N°5 Eau Premiere Chopard Wish Chanel Allure eau de parfum Chanel Coco Eau de Toilette Kenzo Kenzo Jungle L'Elephant Lacoste Lacoste Pour Femme Juliette Has A Gun Lady Vengeance Guerlain Aqua Allegoria Flora Nymphea