Designeri » T-Z » Oriental Floral « Grupuri

Cinema Yves Saint Laurent de dama

Cinema Yves Saint Laurent de dama

Cinema Yves Saint Laurent de dama Videouri
Cinema Yves Saint Laurent de dama Imagini Cinema Yves Saint Laurent de dama Imagini Cinema Yves Saint Laurent de dama Imagini Cinema Yves Saint Laurent de dama Imagini Cinema Yves Saint Laurent de dama Imagini Cinema Yves Saint Laurent de dama Imagini Cinema Yves Saint Laurent de dama Imagini

Cinema de Yves Saint Laurent este un parfum Oriental Floral de dama. Cinema a fost lansat in 2004. Creatorul acestui parfum este Jacques Cavallier. Notele de varf sunt clementina, ciclama si floare de migdal; notele de mijloc sunt bujor, crin Amaryllis si iasomie; Notele de baza sunt ambra, rasina benzoica, mosc alb si vanilie.

clementina ciclama floare de migdal

bujor crin Amaryllis iasomie

ambra rasina benzoica mosc alb vanilie

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Cinema by Yves Saint Laurent.

Hammam

Cinema Recenziile parfumurilor

muneca_brava
muneca_brava

Imi place acest parfum, revin la el o data la cateva luni,si de fiecare data parca il redescopar, de fiecare data mi se pare si mai frumos,elegant,poate exagerez dar il simt ca un parfum intim dar opulent totodata.Este un parfum reusit, cu un miros ce nu are cum sa deranjeze pe cei din jur cu prea multa dulceata, aici notele formeaza un aliaj de ff buna calitate.Nota 8/10

cateyes
cateyes

Cinema este un parfum care te imbraca intr-o eleganta covarsitoare, aproape greu de purtat. Are pretentii-nu te lasa sa il porti oricum, dar mofturile acestui parfum sunt justificate. Este reusit, te scoate din anonimat, stie sa iti marcheze prezenta pentru ca pe cat de fin este pe atat de impunator.
Individualizeaza purtatoarea, ii confera senzualitate. Un floral reusit, bine armonizat de citrice.

Geta_B
Geta_B

Stralucitor, te binedispune imediat. Dezarmant de sincer, dar si subtil si insinuant. Isi pune tot sufletul pe tava si, in acelasi timp, se "tine aproape" de tine si-ti sopteste la ureche numai minciunele. Note bine armonizate, siaj moderat. Adorabil !

leila_mic
leila_mic

Abia astept sa-l port ... Am sa va spun cum il simt

Am sa vorbesc in cateva randuri, despre EDP - l-am primit si nu stiam cum sa deschid mai repede cutia, sa il pot testa ... este, dupa parerea mea, un parfum mai mult de zi dar potrivit pentru orice vreme, foarte senzual, lipicios si arogant in acelasi timp - are atitudinea de vino-ncoa' dar lasa-ma in pace, te vreau dar nu ma atinge

Poate juca un rol senzual la o intalnire, dulce dar migdalat, mieros dar mangaiat de o iasomie zglobie

Persistenta super, siajul exact potrivit pentru a-l face sa vina mai aproape, dar sa nu mai poata pleca prea curand din imbratisarea ta

lily13ana
lily13ana

La inceput miroase superb, aerat, fresh-floral, insa dupa vreo doua ore pe mine incepe sa se simta lipicios si imbacsit la o candela parfumata. De persistat persista mult, insa nu imi place mirosul care ramane pe piele, ma tot lupt cu el sa-mi placa. Pe par ramane un miros superb. Este singurul parfum care imi place cum miroase iediat dupa pulverizare. Majoritatea parfumurilor mele miros bine dupa aproximativ o ora, insa acesta ma dezamageste. Pacat de acel inceput promitator.
Edit: Am observat ca miroase mult mai bine cand este rece afara, acea senzatie de miros imbacsit am avut-o cand a fost vremea mai calda, insa atunci cand sunt sub 15 grade afara, miroase bestial si persista mai mult.

nelly_rose
nelly_rose

L-am purtat intensiv intr-o vreme ca parfum de zi si chiar si acum imi tot vine sa intind mana dupa el dar ma abtin caci au aparut alte iubiri carora vreau sa le acord atentie. Insa nu ma vad fara el in garderoba, acum sunt la a doua sticla ceea ce e un lucru rar.

Inceputul dulceag - acrisor ca de sampanie de citrice il face foarte atractiv dimineata cand nu-mi priesc aromele foarte dulci. Parfumul se mentine stralucitor cateva ore bune simtindu-se iasomia, citricele dar si un strop de migdala vanilata. Spre sfarsit se indulceste foarte mult cu vanilie si migdala dar mie nu-mi mai pasa, m-am bucurat deja de cateva ore bune de sampanie spumoasa.
Nu-mi pare un parfum greu de purtat si imi vine sa-l port mai degraba ziua decat seara.
Siajul e bun, persistenta indelungata.

contesaNo1
contesaNo1

Cinema este un parfum care fascineaza...il am si nu cred ca imi va lipsi vreodata din garderoba. Puternic, cu atitudine, potrivit serilor elegante este un parfum care emana senzualitate si care intoarce privirea asupra celei care il poarta. Fara doar si poate un parfum de prima clasa!!!

Cinema EDP are un inceput asemanator cu mirosul parfumului Brit de la Burberry. Se simte bine la inceput mandarina si parca si un strop de lamaie, deci are un miros usor intepator. In partea de mijloc simt un iz de note florale, insa muuuut prea slab, pentru ca ele sunt acoperite deja cu multa vanlie si un strop de migdala. Catre final migdala se simte mai pregnant, iar parfumul capata un iz cremos, placut, insa cam dulce. Nu il vad ca fiind un parfum greu de purtat, insa nu este nici extraordinar din punctul meu de vedere. Siaj moderat si persistenta buna. Nota mea: 7/10

M-am plictisit intr-o vreme de el, dar vad ca dupa o pauza il redescopar si il port din nou cu mare drag. Poate nu e un parfum pentru fiecare zi, eu mereu il asociez cu tinute chic si mult negru, cere matase neagra, little black dress. Totul in el e stralucitor, incepand de la notele de varf cu mandarina suculenta, trecand prin mijlocul floral in care bujorul adorabil sta-n buchet cu iasomia feminina si pana la baza dulce scaldata-n vanilie, migdale si ambra dulce, chiar foarte dulce. Lasa un siaj moderat si cremos si intotdeauna place, e greu sa nu-l iubesti!

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Yves Saint Laurent Cinema fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Yves Saint Laurent Cinema, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Cinema dupa Yves Saint Laurent. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Cinema de Yves Saint Laurent reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Christian Dior Dior Addict Guerlain L'Instant Magic Lacoste Lacoste Pour Femme Tom Ford Black Orchid Givenchy Hot Couture Amouage Honour Woman Guerlain Insolence Eau de Parfum Chanel Coco Eau de Parfum Christian Dior Hypnotic Poison Kenzo Kenzo Amour Christian Dior Dolce Vita Kenzo Kenzo Jungle L'Elephant Amouage Amouage Lyric Woman Givenchy Ange ou Demon Lorenzo Villoresi Teint de Neige Calvin Klein Euphoria Guerlain Aqua Allegoria Flora Nymphea Jimmy Choo Jimmy Choo Guerlain Shalimar Parfum Initial Frederic Malle Portrait of a Lady