Designeri » T-Z » Floral Lemnos Mosc « Grupuri

Elle Yves Saint Laurent de dama

Elle Yves Saint Laurent de dama

fin condimentat
Elle Yves Saint Laurent de dama Videouri
Elle Yves Saint Laurent de dama Imagini Elle Yves Saint Laurent de dama Imagini Elle Yves Saint Laurent de dama Imagini Elle Yves Saint Laurent de dama Imagini Elle Yves Saint Laurent de dama Imagini Elle Yves Saint Laurent de dama Imagini Elle Yves Saint Laurent de dama Imagini

Elle de Yves Saint Laurent este un parfum Floral Lemnos Mosc de dama. Elle a fost lansat in 2007. Elle a fost creat de Jacques Cavallier si Olivier Cresp. Notele de varf sunt lamaie de Amalfi, bujor si lici; notele de mijloc sunt iasomie, piper roz, trandafir si frezie; Notele de baza sunt vetiver, paciuli, cedru si ambretta (nalba de mosc).

lamaie de Amalfi bujor lici

iasomie piper roz trandafir frezie

vetiver paciuli cedru ambretta (nalba de mosc)

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Elle by Yves Saint Laurent.

Perles De Lalique

Elle Recenziile parfumurilor

Sory
Sory

Cu stil, spicy si in pas cu moda. Ador notele citrice, de paciuli si lichi. Pentru femei tinere cuceritoare!

Alexandra13
Alexandra13

Prea condimentat pentru mine,daca n-as fi avut piramida notelor in fata as fi zis ca e infiorator de sintetic,mi-a fost imposibil sa-l port.Citisem un articol intr-o revista de specialitate si am zis hai sa merg la un "blind buy".Nu mi-a venit sa cred cat de ciudat se comporta in combinatie cu pielea.Oricum recenziile sunt din punctul de vedere al persoanei care a testat parfumul,nu?!Ca generalizand are niste note superbe,daca asta conteaza.Dar nu pentru mine.Sorry monsieur Yves.

cateyes
cateyes

E sexy si misterios, ca atare, nu inceteaza sa ma surprinda fragranta sa in toate etapele purtarii. E un parfum floral-spicy, un buchet de flori suave cu arome fructate de litchi, presarat cu piper si ceva paciuli. Acest amestesc capata si un traseu usor lemnos, care intregeste mixul de arome.
Fuzioneaza excelent cu mine, definitia feminitatii absolute fara dar si poate si momentan, preferatul meu.

Addict
Addict

Deși este picant -floral,eu n-aș zice că e pt. doamnele "picante",ci pt.cele îndrăznețe.Elegant,puternic(pe mine durează toată ziua,fără să-l reaplic),întoarce capetele,dar nu în sensul rău.

monafro
monafro

Interesant, îndrăneț, picant și enigmatic, deși floral. Pentru genul de vampă stilată (25-35 ani), cred ;-)

leoliliana
leoliliana

miroase bine!elegant!!eu nu-l mai simteam pe mine,dar toata lumea ma intreba cu ce sunt data!mi-a placut!

alex naser
alex naser

mi s-a parut k nu prea persista. in rest, miroase frumos

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Yves Saint Laurent Elle fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Yves Saint Laurent Elle, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Elle dupa Yves Saint Laurent. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Elle de Yves Saint Laurent reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Guerlain L'Instant Magic Guerlain Shalimar Parfum Initial Guerlain Insolence Eau de Parfum Gucci Gucci by Gucci Eau de Parfum Calvin Klein Euphoria Christian Dior Hypnotic Poison Givenchy Ange ou Demon Le Secret Elixir Givenchy Hot Couture Prada Prada Candy Kenzo Kenzo Amour Christian Dior Dior Addict Yves Saint Laurent Cinema Lancome Tresor Midnight Rose Bottega Veneta Bottega Veneta Chanel Coco Eau de Parfum Christian Dior Midnight Poison Guerlain L'Instant de Guerlain Amouage Honour Woman Givenchy Ange ou Demon Lancome Poeme