Designeri » T-Z » Aromatic Fougere « Grupuri

Kouros Yves Saint Laurent de barbati

Kouros Yves Saint Laurent de barbati

miere
Kouros Yves Saint Laurent de barbati Videouri
Kouros Yves Saint Laurent de barbati Imagini Kouros Yves Saint Laurent de barbati Imagini Kouros Yves Saint Laurent de barbati Imagini Kouros Yves Saint Laurent de barbati Imagini Kouros Yves Saint Laurent de barbati Imagini Kouros Yves Saint Laurent de barbati Imagini Kouros Yves Saint Laurent de barbati Imagini

Kouros de Yves Saint Laurent este un parfum Aromatic Fougere de barbati. Kouros a fost lansat in 1981. Creatorul acestui parfum este Pierre Bourdon. Notele de varf sunt aldehide, pelin, coriandru, salvie si bergamot; notele de mijloc sunt garoafa, paciuli, scortisoara, radacina de stanjenel, iasomie, vetiver si muscata; Notele de baza sunt miere, pielarie, boabe de tonka, ambra, mosc, zibeta, lichen si vanilie.

aldehide pelin coriandru salvie bergamot

garoafa paciuli scortisoara radacina de stanjenel iasomie vetiver muscata

miere pielarie boabe de tonka ambra mosc zibeta lichen vanilie

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Kouros by Yves Saint Laurent.

Patrick
Oscar de la Renta Pour Lui

Kouros Recenziile parfumurilor

iulix_73
iulix_73

Puternic , sobru ,Kouros simboliza forta ,seductie , maturitate , un Humphrey Bogart al timpurilor noastre !Se prezinta ca un parfum dificil , contradictoriu , agresiv chiar , in timp devenind senzual .Carismatic , poate chiar jovial , atat cat poate un barbat trecut de varsta a II-a , prins la pachet cu o tinuta ofice , " imaginea " lui Kouros ne duce pe alte taramuri ... oare daca zeii ar trăi pe Pământ acesta ar fi parfumul lor ? Eu cred ca da !
P.S. Gasesc foarte multe asemanari cu un alt titan , " Oscar de la Renta Pour Lui " .

Aceasta este o recenzie personala si trebuie trata ca atare !Mirosul poate diferi de la o persoana la alta in functie PH-ul fiecaruia deci trebuie testat ( obligatoriu ) inainte de achizie !

ana.radoi
ana.radoi

dark, sexy, matur, poate chiar putin vulgar.

E ceva dubios la parfumul asta. E foarte magnetic, era si inca este parfumul-semnatura al tatalui meu, insa mi l-am cumparat si eu recent, chiar daca este barbatesc si nu unisex. Multi spun ca este un parfum matur, si sunt de acord, insa cred ca trebuie sa-l poarte oricine stie si poate sa faca asta. Ca femeie sub 25 de ani nu e usor sa-l porti, insa se potriveste foarte bine personalitatii mele.
La fel ca la haine, si parfumul trebuie purtat cu atitudine. Trebuie sa te scoata pe tine in evidenta, nu sa te puna in umbra lui.

Kouros este un barbat puternic si sigur pe sine, pe la vreo 35 de ani, cult, rafinat, care iubeste whisky-ul vechi si trabucul cubanez, cu statut si cariera de succes. E parfumul pe care il poarta acest gen de barbat cand zboara cu Gulfstream-ul ca sa se intalneasca cu amanta intr-o alta tara, intr-un hotel exclusivist.

Kouros nu e pentru oricine, dar e o poveste misterioasa si sexy.

sinestezie
sinestezie

Decadent, sexual, aparent vulgar, deloc prozaic, incitant, emulativ, pervers - acesta este Kouros. Un pic de "mai vreau" cu un strop de "da, acolo", Kouros este povestea nespusa dintre asternuturi. Mirosul "barbatului barbat", al dorintei si al pasiunii. In niciun caz nu este pentru pudici sau pentru cei slabi de inger. Kouros este o clipa de placere pura si un "dirty talk", masculinitatea in cea mai pura forma, dominare si depravare. Putine femei il apreciaza dar si mai putini barbati au curajul sa-l poarte. *Tin minte ca am fost dat afara de la un curs in anii facultatii purtand "parfumul care miroase a urina de pisica". Si nu m-am conformat, am ramas pana la sfarsitul cursului doar pentru ca eram mandru de ceea ce purtam. Povestile care fac referire la intimitati sunt doar pentru cei ce inteleg ce parfum poarta si continua sa-l poarte mandri si sa si-l asume. Din pacate, in 2015, Kouros este doar o umbra palida si stearsa din ce a fost odata. Cautati varianta sticlei cu talpa argintie - the real deal!
10/10 pre-reformulat
6/10 pentru contemporan

Gotlaub
Gotlaub

Kouros e printre putinele parfumuri barbatesti ce scoate in evidenta un barbat puternic!! Are caracter, este unic.

radumihail
radumihail

WOW!!! cel mai dificil de purtat parfum pe care il am. tata purta asa ceva prin anii 90, si am vrut sa il incerc si eu desi imi aminteam vag cum mirosea. l-am cumparat fara sa il mai miros (cum fac de obicei, si NU e prea sanatos). cum spuneam este cel mai dificil de purtat deoarece se potriveste din punctul meu de vedere numai zilelor de iarna extrem de geroase (azi, desi e iunie, cu ocazia acestui review am hotarat sa il port doar pt ca nu ies din casa). miroase ca toaletele barbatilor din localurile de lux (banuiesc ca zibeta e de vina), iar din punct de vedere al proiectiei si al longevitatii pot spune ca NU MAI SCAPI DE EL! se simte chiar si a doua zi dupa aplicare, iar intr-o incapere de dimensiuni medii intoarce toate capetele. recomand doar celor mai in varsta (35+)

Eau De Toilette 1.7oz
Yves Saint Laurent Kouros Eau De Toilette for men 1.7 oz
Yves Saint Laurent Kouros Eau De Toilette for men 1.7 oz
Kouros Body Cologne by Yves Saint Laurent, 3.4 oz Eau De Toilette Spray for Men
Kouros Body Cologne by Yves Saint Laurent, 3.4 oz Eau De Toilette Spray for Men
Eau De Toilette 3.3oz
Kouros Body by Yves Saint Laurent, 3.3 oz Eau De Toilette Spray for men.
Kouros Body by Yves Saint Laurent, 3.3 oz Eau De Toilette Spray for men.
Kouros Silver by Yves Saint Laurent EDT Spray 1.6 oz for Men
Kouros by Yves Saint Laurent EDT Spray 1.6 oz for Men
Kouros Silver by Yves Saint Laurent, 3.3 oz Eau De Toilette Spray for Men
Kouros Silver by Yves Saint Laurent, 3.3 oz Eau De Toilette Spray for Men
Gift Set 4oz
Yves Saint Laurent Kouros Gift Set III. Eau De Toilette 3,4 oz Shower Gel 3,4 oz
Kouros Cologne by Yves Saint Laurent, 3.4 oz Eau De Toilette Spray for Men
Kouros Cologne by Yves Saint Laurent, 3.4 oz Eau De Toilette Spray for Men
Kouros by Yves Saint Laurent, 3.3 oz Eau de Toilette Spray for Men
Kouros by Yves Saint Laurent, 3.3 oz Eau de Toilette Spray for Men
Eau De Toilette 3.4oz
Kouros Silver Cologne by Yves Saint Laurent, 3.4 oz Eau De Toilette Spray for Men
Eau De Toilette 3.4oz
Kouros Silver Cologne by Yves Saint Laurent, 3.4 oz Eau De Toilette Spray Tester for Men
StrawberryNET.com
Kouros by Yves Saint Laurent Aftershave 3.3 oz for Men
Kouros by Yves Saint Laurent EDT Spray 3.3 oz for Men
Kouros by Yves Saint Laurent EDT Spray 3.3 oz for Men
Eau De Toilette 3.3oz
Kouros by Yves Saint Laurent EDT Spray 3.3 oz Free Shower Gel 3.3 oz Travel Offer for Men
StrawberryNET.com
Yves Saint Laurent Kouros Eau De Toilette Spray 100ml 3.3oz
Yves Saint Laurent Kouros Eau De Toilette Spray 100ml 3.3oz

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Yves Saint Laurent Kouros fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Yves Saint Laurent Kouros, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Kouros dupa Yves Saint Laurent. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Kouros de Yves Saint Laurent reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Tom Ford Tobacco Vanille Yves Saint Laurent Opium Pour Homme L`Occitane en Provence Eau des Baux Christian Dior Dior Homme Intense Lalique Encre Noire Guerlain L'Instant de Guerlain pour Homme Eau Extreme Burberry London for Men Thierry Mugler A*Men Pure Havane Rasasi La Yuqawam Homme Thierry Mugler A*Men Histoires de Parfums 1725 Montblanc Legend Hermes Terre d'Hermes Yves Saint Laurent La Nuit de L`Homme Le Parfum Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez for Him Christian Dior Dior Homme Parfum Boucheron Jaipur Homme Creed Green Irish Tweed Hermes Un Jardin Sur Le Nil Guerlain L'Instant de Guerlain pour Homme