Designeri » T-Z » Aromatic Fougere « Grupuri

Live Jazz Yves Saint Laurent de barbati

Live Jazz Yves Saint Laurent de barbati

acrisor
Live Jazz Yves Saint Laurent de barbati Imagini Live Jazz Yves Saint Laurent de barbati Imagini Live Jazz Yves Saint Laurent de barbati Imagini

Live Jazz de Yves Saint Laurent este un parfum Aromatic Fougere de barbati. Live Jazz a fost lansat in 1998. Creatorul acestui parfum este Pierre Bourdon. Notele de varf sunt menta, grapefruit si lamaie; notele de mijloc sunt coriandru si rabarbar; Notele de baza sunt nucsoara, ambra, vanilie si cedru.

menta grapefruit lamaie

coriandru rabarbar

nucsoara ambra vanilie cedru

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Live Jazz by Yves Saint Laurent.

Live Jazz Recenziile parfumurilor

Sarmis
Sarmis

Iti da impresia ca te afli intr-o gradina plina de roau diminetii, menta, citrice, legume si treptat apare soarele care incalzeste totul transformand notele proaspete in note calde. Pentru inceput se simt notele de menta spearmint (ca in pasta de dinti) si grapefruit. Ingredientul surpriza in acest parfum este rubarba care ii confera acel “je ne sais quoi”. Este un parfum care pacaleste. La inceput e super fresh pentru ca treptat sa devina usor pudrat pe masura ce apar notele de mijloc se schimba si din racoros devine cald datorita notelor de rubarba, coriandru, ambra si putina vanilie. Longevitatea e medie, cam 3-4 ore, insa pentru a te bucura de el mai mult timp e nevoie fie sa reaplici dupa 2-3 ore, fie sa folosesti de la inceput 3-4 pufuri. Uneori am ajuns la 7 ore longevitate, insa proiectie destul de redusa. Fara a fi un parfum pretentios este unul dintre preferatele mele pentru sezonul cald. O alta alternativa la parfumurile acvatice de luat in considerare. Recomand a fi incercat si datorita raportului pret/calitate foarte bun. Unul dintre cele mai bune blind buys pe care le-am facut si va fi in colectia mea pentru mult timp. Inca o dovada in plus ca nu trebuie o cheltui foarte multi bani pentru un parfum de calitate. Totul pare foarte natural, nu am detectat nimic sintetic. Un parfum unic pe care nu il vei simti pe toata lumea. E casual distinctiv, dar care poate fi purtat cu succes si la birou. Este un parfum tineresc, jucaus. Nota 7/8, asta ca sa fiu obiectiv.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Yves Saint Laurent Live Jazz fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Yves Saint Laurent Live Jazz, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Live Jazz dupa Yves Saint Laurent. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Live Jazz de Yves Saint Laurent reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Aromatic Fougere
Versace Blue Jeans Versace Jeans Couture Man Diesel Fuel for Life Homme Halston Catalyst for Men L`Artisan Parfumeur Fou d`Absinthe Etro New Tradition Odori Spigo Jaguar Jaguar s.Oliver QS by s.Oliver Male Jaclyn Smith California for Men Penhaligon`s Sartorial Mansfield Georges Feghali Monte Carlo