Designeri » T-Z » Oriental Floral « Grupuri

Manifesto Yves Saint Laurent de dama

Manifesto Yves Saint Laurent de dama Imagini Manifesto Yves Saint Laurent de dama Imagini Manifesto Yves Saint Laurent de dama Imagini

Manifesto de Yves Saint Laurent este un parfum Oriental Floral de dama. Manifesto a fost lansat in 2012. Manifesto a fost creat de Anne Flipo si Loc Dong. Notele de varf sunt coacaze negre, bergamot si note verzi; notele de mijloc sunt lacramioare si iasomie Sambac; Notele de baza sunt cedru, lemn de santal, vanilie si boabe de tonka.

coacaze negre bergamot note verzi

lacramioare iasomie Sambac

cedru lemn de santal vanilie boabe de tonka

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Manifesto by Yves Saint Laurent.

Eau De Lacoste Sensuelle
Naomagic
Rise

Manifesto Recenziile parfumurilor

Aca
Aca

Mie personal mi-a placut enorm acest parfum...mi se potriveste, ma simt libera si increzatoare cand il port.E pe gustul meu...mie mi se pare persistent( se simte mirosul pe perna a doua zi)...este unul dintre parfumurile mele preferate( ambele variante, inclusiv L'elixir).Nota mea 9/10.

Un parfum slab calitativ, dulce, cu o iasomie sintetica, ceva tonka si ceva acrisor. Parfumul aproape ca nu are siaj, ar persistenta este moderata. Nu are strop de rafinament si nu imi vine sa cred ca este un YSL... Evaluare: 3/10

roxana05
roxana05

la primul puf nu mi-a placut, dar ulterior a ajuns sa-mi placa la nebunie, dar doar ca parfum de seara pentru ca e foarte persistent si intens. Aromele de coacaze si iasomie sunt cele mai sesizabile.

maeda
maeda

Noul parfum YSL cu o reclama promitatoare, cu o sticla eleganta si atragatoare, cu note dulci - acrisoare de coacaze, parea ca are totul ca sa cucereasca...Dar care coacaze? care boabe de tonka? care note verzi? Eu nu simt nimic altceva decat iasomie dulce si iritanta. Un parfum lipsit de personalitate, lipsit de siaj si persistenta. Dezamagitor.

Yves Saint Laurent Manifesto Eau De Parfum for women 1.7 oz
Yves Saint Laurent Manifesto Eau De Parfum for women 3 oz
Yves Saint Laurent Manifesto Eau De Parfum Spray 30ml 1oz
Yves Saint Laurent Manifesto Eau De Parfum Spray 30ml 1oz
Gift Set 7oz
Yves Saint Laurent Manifesto Gift Set V. Eau De Parfum 1,7 oz Body Milk 1,7 oz Cosmetic Bag 9,4 x 1,9 x 5,9 in
Eau De Parfum 1.7oz
Manifesto Yves Saint Laurent by Yves Saint Laurent Eau de Parfum Spray 1.7 oz for Women
Eau De Parfum 3oz
Manifesto Yves Saint Laurent by Yves Saint Laurent Eau de Parfum Spray 3 oz Tester for Women
FragranceX.com
Manifesto Perfume by Yves Saint Laurent, 3 oz Eau De Parfum Spray for Women
Manifesto Perfume by Yves Saint Laurent, 3 oz Eau De Parfum Spray for Women
Gift Set 1.6oz
Yves Saint Laurent Manifesto Coffret Eau De Parfum Spray 50ml 1.6oz Perfumed Shower Gel 50ml 1.6oz 2pcs
Eau De Parfum 3oz
Manifesto Yves Saint Laurent by Yves Saint Laurent Eau de Parfum Spray 3 oz for Women
Yves Saint Laurent Manifesto Eau De Parfum Spray 90ml 3oz
Yves Saint Laurent Manifesto Eau De Parfum Spray 90ml 3oz
Eau De Parfum 1.7oz
Manifesto Yves Saint Laurent by Yves Saint Laurent Eau de Parfum Spray 1.7 oz Free Shower Gel 1.7 oz Travel Offer for Women
Yves Saint Laurent MANIFESTO 1 oz Eau de Parfum Spray
Yves Saint Laurent MANIFESTO 1 oz Eau de Parfum Spray
Yves Saint Laurent MANIFESTO 1.7 oz Eau de Parfum Spray
Yves Saint Laurent MANIFESTO 1.7 oz Eau de Parfum Spray
Yves Saint Laurent MANIFESTO 3 oz Eau de Parfum Spray
Yves Saint Laurent MANIFESTO 3 oz Eau de Parfum Spray

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Yves Saint Laurent Manifesto fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Yves Saint Laurent Manifesto, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Manifesto dupa Yves Saint Laurent. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Manifesto de Yves Saint Laurent reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Giorgio Armani Armani Code for Women Christian Dior Hypnotic Poison Viktor&Rolf Flowerbomb Versace Crystal Noir Thierry Mugler Alien Guerlain Insolence Eau de Parfum Guerlain Shalimar Parfum Initial Christian Dior Poison Calvin Klein Euphoria Guerlain La Petite Robe Noir Lancome La Vie Est Belle Givenchy Ange ou Demon Le Secret Elixir Guerlain L'Instant Magic Valentino Valentina Givenchy Very Irresistible Givenchy L’Intense Givenchy Very Irresistible Prada Prada Candy Jean Paul Gaultier Classique Chanel Chance Eau Tendre Christian Dior Dior Addict 2