Designeri » T-Z » Oriental Floral « Grupuri

Manifesto l'Elixir Yves Saint Laurent de dama

Manifesto l'Elixir Yves Saint Laurent de dama

Manifesto l'Elixir Yves Saint Laurent de dama Imagini Manifesto l'Elixir Yves Saint Laurent de dama Imagini Manifesto l'Elixir Yves Saint Laurent de dama Imagini Manifesto l'Elixir Yves Saint Laurent de dama Imagini

Manifesto l'Elixir de Yves Saint Laurent este un parfum Oriental Floral de dama. Manifesto l'Elixir a fost lansat in 2013. Notele de varf sunt bergamot si mandarina; notele de mijloc sunt iasomie Sambac, heliotrop si tuberoza; Notele de baza sunt ambroxan, cashmeran si vanilie.

bergamot mandarina

iasomie Sambac heliotrop tuberoza

ambroxan cashmeran vanilie

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Manifesto l'Elixir by Yves Saint Laurent.

Rise

Manifesto l'Elixir Recenziile parfumurilor

Un parfum dens, greu, dar care miroase groaznic de chimic si de unsuros... Efectiv miroase a untura, are chiar un iz usor sarat. Nu vad nimic frumos la el si, la fel ca editia initiala, imi pare un dezastru olfactiv.... bineinteles, asta este doar parerea mea. Siaj si persistenta moderate. Evaluare: 3/10

roxcherryscorp
roxcherryscorp

Un parfum dulce, minunat, fără a părea foarte încărcat. Captivante sunt notele de vanilie, lemn şi tuberoza care te învăluie încă de la început, pe parcurs se face simţită foarte subtil şi iasomia. Un parfum persistent, deloc agresiv.
Nota mea este 10/10

monafro
monafro

Iată un parfum mai pe gustul meu...Conține note pe care le agreez, chiar mi s-a părut plăcut pe piele, fără a fi banal. Pentru o doamnă cu personalitate, dar încă tânără și energică. Siaj și persistență moderate; nota 8/10.
Totuși, este un parfum cu spirit ynteresant, yntrigant, ympresionant, e un Yves Saint Laurent!

Manifesto l'Elixir by Yves Saint Laurent 3.59 out of 5 based on 18 ratings and 3 user reviews

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Yves Saint Laurent Manifesto l'Elixir fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Yves Saint Laurent Manifesto l'Elixir, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Manifesto l'Elixir dupa Yves Saint Laurent. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Manifesto l'Elixir de Yves Saint Laurent reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez for Her Eau de Parfum Thierry Mugler Angel Lancome Poeme Givenchy Organza Estée Lauder Modern Muse Christian Dior Hypnotic Poison Christian Dior Poison Lancome La Vie Est Belle Thierry Mugler Alien Michael Kors Michael Givenchy Ange ou Demon Le Secret Elixir Givenchy Pi Lancome Hypnose Tom Ford Black Orchid Givenchy Ange ou Demon Chanel Coco Mademoiselle Nina Ricci Ricci Ricci Givenchy Very Irresistible Jean Paul Gaultier Classique Oriflame Giordani Gold