Designeri » T-Z » Oriental Condimentat « Grupuri

Opium Yves Saint Laurent de dama

Opium Yves Saint Laurent de dama Videouri Opium Yves Saint Laurent de dama Videouri
Opium Yves Saint Laurent de dama Imagini Opium Yves Saint Laurent de dama Imagini Opium Yves Saint Laurent de dama Imagini Opium Yves Saint Laurent de dama Imagini Opium Yves Saint Laurent de dama Imagini Opium Yves Saint Laurent de dama Imagini Opium Yves Saint Laurent de dama Imagini Opium Yves Saint Laurent de dama Imagini Opium Yves Saint Laurent de dama Imagini Opium Yves Saint Laurent de dama Imagini Opium Yves Saint Laurent de dama Imagini Opium Yves Saint Laurent de dama Imagini Opium Yves Saint Laurent de dama Imagini Opium Yves Saint Laurent de dama Imagini Opium Yves Saint Laurent de dama Imagini Opium Yves Saint Laurent de dama Imagini Opium Yves Saint Laurent de dama Imagini Opium Yves Saint Laurent de dama Imagini Opium Yves Saint Laurent de dama Imagini Opium Yves Saint Laurent de dama Imagini Opium Yves Saint Laurent de dama Imagini Opium Yves Saint Laurent de dama Imagini Opium Yves Saint Laurent de dama Imagini

Opium de Yves Saint Laurent este un parfum Oriental Condimentat de dama. Opium a fost lansat in 1977. Opium a fost creat de Jean Amic si Jean-Louis Sieuzac. Notele de varf sunt coriandru, prune, citrice, mandarina, piper, iasomie, cuisoare, dafin de India de West si bergamot; notele de mijloc sunt garoafa, lemn de santal, paciuli, scortisoara, radacina de stanjenel, piersica, lacramioare si trandafir; Notele de baza sunt labdanum, balsam Tolu, lemn de santal, opoponax, mosc, nuca de cocos, vanilie, rasina benzoica, vetiver, tamaie, cedru, smirna, Castoreum si ambra.

coriandru prune citrice mandarina piper iasomie cuisoare dafin de India de West bergamot

garoafa lemn de santal paciuli scortisoara radacina de stanjenel piersica lacramioare trandafir

labdanum balsam Tolu lemn de santal opoponax mosc nuca de cocos vanilie rasina benzoica vetiver tamaie cedru smirna Castoreum ambra

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Opium by Yves Saint Laurent.

Cinnabar
Atelier d'Orient Shanghai Lily
Opium Fleur de Shanghai
Opium Orchidée de Chine
Opium Poesie de Chine pour Femme

Opium Recenziile parfumurilor

Mihailush
Mihailush

atita am citit despre acest parfum ca nu am mai rezistat si am hotarit sa mi-l achizitionez....
Mda, totusi un parfum trebuie purtat la o anumita virsta. am dat un puf pe incheietura mainii si tata indata a intrebat "de ce la noi in casa miroase a biserica"...
Primele 2-3 ore sunt "biserica"curata, dar dupa aceea se deschide si se face foarte cremos, cald, fumuriu, pastrindu-si toata seriozitatea. Desi mi-a placut intr-un final, nu cred ca mi s-ar potrivi, poate peste vreo 10 ani o sa conclucram altfel, dar este fara doar si poate un parfum de mare clasa!!!

Apropo, chiar si dupa dus, chiar si dupa ce a doua zi am folosit alt parfum, seara la sport, simteam cum pielea mea emana un miros foarte asemanator cu opium. Asa ca persistenta si siaj - ULTRA!!!

Alexandra13
Alexandra13

Deci...Opium...nu,categoric nu pentru mine! Ideea e ca eu cred ca as fugi mancand pamantul dintr-o incapere in care o persoana poarta acest parfum.Doamne,nu am nimic cu el ca si licoare,dar din ce e facuta licoarea,asta e partea a doua.Sunt crestina,iubesc biserica,dar tamaia si smirna si mirul~ care sunt ingrediente cheie pentru Opium~ imi provoaca lesin,mi se face efectiv rau,nu e gluma,nu pot suporta mirosul absolut deloc.Unde mai pui ca nota predominanta florala este Garoafa...ghici ce-mi imaginez?!Exact,o inmormantare!Imi pare rau,din suflet imi pare rau,este un parfum atat de complex,are atatea ingrediente minunate,dar nu,nu pentru nasul meu.

laura24
laura24

Persistenta extraordinara.Nu scapi de el nici dupa 2 dusuri zdravene.Recomandat pentru doamne sau domnisoare carora le plac parfumurile vintage condimentate si tamaia.E mai potrivit pentru un barbat din punctul meu de vedere.Pe vreme rece sau calda la mine tot rezultatul acela e ....de nepurtat.

cateyes
cateyes

Mi-e frica sa il port si nici nu o voi face prea curand, desi imi da o stare cum rar imi dau alte parfumuri...Ma duce intr-o lume orientala autentica, indepartata...Ce pot sa zic e ca are personalitatea lui fara doar si poate, si chiar daca e cumva compatibila cu a ta, e complicat si e greu sa ii dai de cap.
E un parfum cu o tamaie afumata intensa, greoaie pentru unii (indraznesc sa zic ca seamana cu parfumul unor betisoare parfumate, dar l-as jigni, pentru ca rafinamentul lui este unul aparte), il prefer ca stare si nici nu am cautat sa il pot purta, ci sa il pulverizez din cand in cand intr-o zi cand vreau sa ma caut si sa ma regasesc.

Yoshimi
Yoshimi

Confirm cele spuse de Leila in recenzia precedenta. Ani de zile am ocolit Opium si l-am privit ca fiind un parfum imposibil de purtat, caci faceam greseala sa-l testez pe vreme rece. Pana intr-o zi de vara cand am lasat blotterul cu un puf de Opium in masina incinsa...si miracolul s-a petrecut. Din ziua aceea, Opium, in toate variantele lui, a devenit preferatul meu. Pe vreme calda devine spicy-oriental cremos, unic, addictive. I se potriveste numele perfect.

leila_mic

Vreau sa va spun ca azi, fiind foarte cald afara, vreo 23 grd si soare puternic, mi s-a facut pofta sa testez OPIUM ... Am citit si pe parfumparfait ca este un alt parfum pe caldura si pot sa confirm! Se dezvolta altfel notele, e mai cald, se rotunjeste pe piele devenind aproape cremos ... Dimineata am dat 2 pufuri si la 4 dupa-masa se simtea la fel de puternic la fiecare miscare a mea si adiere de vant! Da, este mai bun si mai potrivit pentru vreme calda, sfatul de pe site este foarte bun ... Si in plus, daca pana azi mama mea sustinea ca este un parfum oribil, la pranz a fost prima oara cand mi-a spus ca ii place parfumul, si faptul ca e deosebit de rafinat ... Pe vreme rece il simt brut, mai sec pe cand acum imi aprinde imaginatia si incalzeste aerul ... Definitiv potrivit pe vreme calda, merge si iarna, dar cred ca la o cabana in zapada, langa un foc in semineu si pullover de lana moale

raluca_am
raluca_am

E un parfum pe care trebuie sa-l savurezi ocazional, rar, ca pe un vin bun. In 4 ani, am utilizat doar 1/3 din sticla de 100ml. E potrivit pentru iarna, in nici un caz de purtat cand sunt peste 5 grade. Fumul de tigara il domoleste, il complimenteaza perfect. Un singur puf din EDT e suficient, persistenta remarcabila.

leila_mic

Un parfum deosebit, foarte persistent, intens ... tamaie, scortisoara, mirodenii in cantitati uriase se impletesc si-ti incalzesc pielea in aromele Orientului - extraordinar!!! de zi, de seara, de iarna sau vara ... oricand iti doresti
EDIT - dupa cateva zile de testare intensa pot spune ca e mai frumos, mai erotic si mai senzual decat il vedeam la inceput; dupa cateva ore de la pulverizare simt un miros de lichior gros de cacao, un iz usor amarui dar perfect in amestec cu condimentele si tamaia ... combinatia este extraordinara si de neuitat! Desi este 'greu', abia astept sa il testez si sa-l simt pe piele la vara, pe caldura si soare - sunt curioasa de dezvoltarea si proiectia parfumului (adica numarul de victime :))

raluca maria
raluca maria

opium este un parfum puternic, avand una din notele dominante scortisoara.
opium este ca un drog. este un parfum inecacios, sufocant si totusi iti place, te atrage mirosul sau.
nu se potriveste oricarui tip de personalitate. testare obligatorie

sophie
sophie

"Un parfum greoi"- multi ar spune. Insa mie imi place la nebunie! Indecent de excentric si picant, iese din tipare cu profunzimea sa de condimente fierbinti. Acest parfum te face sa emani sex appeal din toti porii, insa intr- o maniera aristocrat- eleganta.
Se mentine mult pe piele si isi merita toate laudele.

Am avut rabdare sa numar cate editii Opium a scos YSL de-a lungul timpului: 17. Asta fara sa socotesc cele de barbati sau Belle d`Opium (acesta nu sunt sigura daca e un flanker sau e independent de serie). Dar, cu toata pleiada de reinterpretari YSL n-a atins niciodata perfectiunea de inceput a clasicului Opium. Care azi nu se mai produce in concentratia veche din varii motive, sunt multe, nici nu ma mai gandesc ca incep sa ma deprim.

Opium nu mi-a placut la inceput dar in timp am ajuns sa-l ador. Facea parte din parfumurile care, ani de zile nu m-au chemat pe nume. Testam din cand in cand Opium in parfumerii si mereu plecam cu convingerea ca nu mi se potriveste. Probabil fiindca eram o pustoaica ce iubea parfumurile acvatice la vremea respectiva. Imi doream L`Eau d`Issey, ce Opium?!? Bun, ca n-am avut pana la urma niciodata L`Eau d`Issey si azi iubesc Opium e alta poveste :)).

Opium e (era) genul de parfum care nu facea compromisuri. Lista de ingrediente de mai sus e respectata, le simti pe toate. E ceva enorm! Un oriental intens, opulent pana la cer si-napoi. Cand il porti te simti si cadana cu piele aramie si par pana in brau, dar si frantuzoaica chic proprietara de galerie de arta in Paris, totul depinde de stare. Opium iti sublinieaza feminitatea, te impodobeste minunat, dar conteaza enorm felul cum alegi sa-l dozezi. Poti oricand parea si vulgara daca il aplici prea generos.

Mirosul e inconfundabil odata ce l-ai intalnit. E format din maximum de rasini posibile cate pot eu indragi, nefiind prea dulce. Se impletesc arome de scortisoara cu rasini, iar mirodeniile sunt dozate atat cat trebuie pentru a-l face insolit, dar nu aspru sau barbar de picant. Balsamurile si santalul asigura o baza cremoasa care, in special cand parfumul e purtat decent lasa o amprenta memorabila. Un fir de tamaie se intrezareste permanent, adaugand o nota de mister. Tine intreaga zi si mult dupa. E greu de purtat, cere daruire totala, nu o simpatie pasagera. Are ceva impenetrabil si seducator totodata parfumul asta, e o comoara. Dar stiu, stiu, atat de putin e iubit azi! Suntem in cu totul alta epoca olfactiva decat cea in care Opium facea furori.

angel
angel

Unul din parfumurile mele preferate pentru seara!!!!
Silaj si longevitate de exceptie!

Am versiunea EDT. E incredibil de puternic parfumul asta!! Il folosesc rar, numai iarna, dar miroase divin. Aroma de scortisoara ma innebuneste. Persista fara probleme pana seara, in ciuda faptului ca nu-mi dau mai mult de 3 pulverizari, iar hainele pastreaza mirosul si dupa spalare.
Cel mai puternic parfum pe care l-am avut vreodata.

Yves Saint Laurent Opium 2009 Eau De Toilette for women 1 oz
Yves Saint Laurent Opium 2009 Eau De Toilette for women 1 oz
Yves Saint Laurent Opium Eau De Toilette for women 1 oz
Yves Saint Laurent Opium Eau De Toilette for women 1 oz
Eau De Toilette 1oz
Opium Perfume by Yves Saint Laurent, 1 oz Eau De Toilette Spray New Packaging for Women
Eau De Toilette 1.7oz
Opium by Yves Saint Laurent EDT Spray 1.6 oz for Men
Yves Saint Laurent Opium 2009 Eau De Toilette tester for women 3 oz
Yves Saint Laurent Opium 2009 Eau De Toilette tester for women 3 oz
Eau De Toilette 1.6oz
Opium Perfume by Yves Saint Laurent, 1.6 oz Eau De Toilette Spray New Packaging for Women
Yves Saint Laurent Opium 2009 Eau De Toilette for women 3 oz
ThePerfumeSpot.com
Opium by Yves Saint Laurent, 3 oz Eau De Toilette Spray for Women
Opium by Yves Saint Laurent, 3 oz Eau De Toilette Spray for Women
Eau De Parfum 1.6oz
Opium Perfume by Yves Saint Laurent, 1.6 oz Eau De Parfum Spray New Packaging for Women
Eau De Toilette 3oz
Opium Perfume by Yves Saint Laurent, 3 oz Eau De Toilette Spray New Packaging for Women
Yves Saint Laurent Opium Eau de Toilette 1.6 oz
Eau De Parfum 1.6oz
Yves Saint Laurent Opium Eau de Parfum 1.6 oz
Yves Saint Laurent Opium Eau de Parfum 1.6 oz
Eau De Toilette 3oz
Yves Saint Laurent Opium Eau de Toilette, 3 oz.
Yves Saint Laurent Opium Eau de Toilette, 3 oz.
Eau De Parfum 3oz
Yves Saint Laurent Opium 2009 Eau De Parfum for women 3 oz
Yves Saint Laurent Opium 2009 Eau De Parfum for women 3 oz
Eau De Parfum 3oz
Yves Saint Laurent Opium Eau de Parfum, 3 oz.
Yves Saint Laurent Opium Eau de Parfum, 3 oz.
Eau De Toilette 4.2oz
Yves Saint Laurent Opium Eau De Toilette Spray New Packaging 125ml 4.2oz
Yves Saint Laurent Opium Eau De Toilette Spray New Packaging 125ml 4.2oz
Eau De Toilette 1.6oz
Opium by Yves Saint Laurent EDT Spray 1.6 oz Free Body Lotion 1.7 oz New Packaging Travel Offer for Women
Sephora.com, Inc.
Yves Saint Laurent Opium 1 oz Eau de Toilette Spray
Yves Saint Laurent Opium 1 oz Eau de Toilette Spray
Sephora.com, Inc.
Yves Saint Laurent Opium 1.6 oz Eau de Toilette Spray
Yves Saint Laurent Opium 1.6 oz Eau de Toilette Spray

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Yves Saint Laurent Opium fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Yves Saint Laurent Opium, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Opium dupa Yves Saint Laurent. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Opium de Yves Saint Laurent reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Guerlain Shalimar Chanel Chanel N°5 Chanel Coco Eau de Parfum Chanel Allure Sensuelle Christian Dior Hypnotic Poison Yves Saint Laurent Opium Chanel Coco Mademoiselle Chanel Chanel N°5 Eau Premiere Guerlain Shalimar Parfum Initial Givenchy Organza Boucheron Boucheron Agent Provocateur Agent Provocateur Christian Dior Dune Juliette Has A Gun Lady Vengeance Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez For Her Thierry Mugler Alien Essence Absolue Montale Aoud Collection - Red Aoud Guerlain Samsara Eau de Parfum Robert Piguet Fracas Lancome Poeme