Designeri » T-Z » Oriental Floral « Grupuri

Opium Fleur de Shanghai Yves Saint Laurent de dama

Opium Fleur de Shanghai Yves Saint Laurent de dama

Opium Fleur de Shanghai de Yves Saint Laurent este un parfum Oriental Floral de dama. Opium Fleur de Shanghai a fost lansat in 2005. Notele de varf sunt portocala, mandarina si bergamot; notele de mijloc sunt garoafa, iasomie stelata, magnolie si smirna; Notele de baza sunt ambra, paciuli si vanilie.

portocala mandarina bergamot

garoafa iasomie stelata magnolie smirna

ambra paciuli vanilie

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Opium Fleur de Shanghai by Yves Saint Laurent.

Coco Eau de Toilette
Opium

Opium Fleur de Shanghai Recenziile parfumurilor

andrasb
andrasb

Din pacate, nu mai am nici macar o picatura din vechiul Opium (nereformulat), ca sa fac vreo comparatie, insa cu siguranta acest Fleur de Shanghai, din care mai am cativa mililitri (are si o oarecare valoare sentimentala, ne-am cumparat impreuna, eu si mama, intr-un Sephora din centrul Parisului, in primavara lui 2005, cate o sticla... apoi ea nu l-a mai vrut, i s-a parut sticla prea mare ca s-o mai termine vreodata, am dat-o si am impartit ce-mi ramasese mie in sticla :) )

Il port azi dupa o luuuunga pauza si regasesc in el, fara indoiala, ADNul marelui Opium (care, la vremea aparitiei lui Fleur de Shanghai, nu fusese nici el reformulat inca), imblanzit de adieri citrice si imbalsamat cu smirna si vanilie, dar dezbracat de "greutatea" ingredientelor din elixirul original... e un flanker foarte reusit, pacat ca a fost discontinuat in favoarea lui Belle d'Opium, care nu are nici pe departe savoarea orientala a lui Fleur... mie imi evoca o gingasa printesa chineza, papusa vie de portelan, delectandu-se cu fructe si zaharicale intr-o racoroasa gradina a unui palat din vechiul imperiu... un tablou, o frumusete, un vis...

Edit dupa 2 ore: la capitolul persistenta si siaj, este la fel de delicat ca petalele pictate pe sticla ... Il mai simt foarte putin la nivelul pielii, iar siajul este si el aproape inexistent...

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Yves Saint Laurent Opium Fleur de Shanghai fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Yves Saint Laurent Opium Fleur de Shanghai, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Opium Fleur de Shanghai dupa Yves Saint Laurent. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Opium Fleur de Shanghai de Yves Saint Laurent reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Lorenzo Villoresi Teint de Neige Yves Saint Laurent Opium Yves Saint Laurent Opium Fleur Imperiale Yves Saint Laurent Opium Orchidée de Chine Tom Ford Black Orchid Voile de Fleur Chanel Chanel N°5 Eau Premiere Givenchy Pi Guerlain Shalimar Ode a la Vanille Sur la Route du Mexique Thierry Mugler Angel Eau de Toilette Chanel Allure Sensuelle Chanel Chanel N°5 Parfum d`Empire Cuir Ottoman Montale Aoud Collection - Red Aoud Montale White Aoud Amouage Fate for Women Chanel Les Exclusifs de Chanel Coromandel Yves Rocher Voile d'Ambre Frederic Malle Portrait of a Lady Lanvin Oud & Rose Guerlain Shalimar