Designeri » T-Z » Oriental Floral « Grupuri

Opium Orchidée de Chine Yves Saint Laurent de dama

Opium Orchidée de Chine Yves Saint Laurent de dama

Opium Orchidée de Chine Yves Saint Laurent de dama Imagini

Opium Orchidée de Chine de Yves Saint Laurent este un parfum Oriental Floral de dama. Opium Orchidée de Chine a fost lansat in 2007. Notele de varf sunt condimente, mandarina si neroli; notele de mijloc sunt garoafa, orhidee si iasomie; Notele de baza sunt nucsoara, stanjenel, ambra, paciuli si vanilie.

condimente mandarina neroli

garoafa orhidee iasomie

nucsoara stanjenel ambra paciuli vanilie

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Opium Orchidée de Chine by Yves Saint Laurent.

Opium

Opium Orchidée de Chine Recenziile parfumurilor

Un flanker Opium care-si merita locul in garderoba mea. Are ceva din ADN-ul Opium cel vechi, cel care uimea/infiora nasucurile acum vreo 20 si ceva de ani. E drept, niciodata nu va ajunge la performantele originalului, dar, intr-o mare de epigoni netrebnici (despre tine vorbesc, Black Opium!!), e mai mult decat binevenit.
Garoafa o simt mai mult in debut, e intepatoare si cumva tamaioasa, dar apoi apar in scena condimentele. Multe, frumoase, imbatatoare. E faza cea mai persistenta pe pielea mea, din fericire. Orhideea nici n-o percep. Iasomia, nici atat. In faza de final, parfumul sfarseste intr-o simfonie de paciuli cu vanilie, impletite perfect, fara note false, fara stridente.
Siaj bun (n-am folosit decat 3 pufuri si deja umplea camera), persistenta peste 7 ore. Ce mi-as mai putea dori???!

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Yves Saint Laurent Opium Orchidée de Chine fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Yves Saint Laurent Opium Orchidée de Chine, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Opium Orchidée de Chine dupa Yves Saint Laurent. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Opium Orchidée de Chine de Yves Saint Laurent reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Yves Saint Laurent Opium Montale Aoud Collection - Red Aoud Yves Saint Laurent Opium Fleur Imperiale Yves Saint Laurent Opium Fleur de Shanghai Chanel Chanel N°5 Eau Premiere Givenchy Pi Amouage Fate for Women Montale White Aoud Guerlain Shalimar Ode a la Vanille Sur la Route du Mexique Amouage Dia pour Femme Amouage Sunshine Amouage Amouage Epic Woman Frederic Malle Portrait of a Lady Yves Saint Laurent Opium Eau D'ete Summer Fragrance 2003 Yves Saint Laurent Y Amouage The Library Collection Opus VI Lorenzo Villoresi Teint de Neige Yves Rocher Rose Absolue Guerlain Eau de Shalimar Trussardi My Name