Designeri » T-Z » Oriental Vanilat « Grupuri

Opium Poesie de Chine pour Femme Yves Saint Laurent de dama

Opium Poesie de Chine pour Femme Yves Saint Laurent de dama

Opium Poesie de Chine pour Femme Yves Saint Laurent de dama Imagini Opium Poesie de Chine pour Femme Yves Saint Laurent de dama Imagini

Opium Poesie de Chine pour Femme de Yves Saint Laurent este un parfum Oriental Vanilat de dama. Opium Poesie de Chine pour Femme a fost lansat in 2008. Notele de varf sunt mandarina, ghimbir, mandarina si citrice; notele de mijloc sunt iasomie si magnolie; Notele de baza sunt paciuli, mosc, vanilie si smirna.

mandarina ghimbir mandarina citrice

iasomie magnolie

paciuli mosc vanilie smirna

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Opium Poesie de Chine pour Femme by Yves Saint Laurent.

Opium
Opium

Opium Poesie de Chine pour Femme Recenziile parfumurilor

Am o sticla de Opium EDT primita cadou acum vreo 7 ani, nici acum n-am reusit s-o termin. Iarna asta m-a pocnit cheful de ea si am profitat de zapada si ger sa ma pulverizez mai des, ceea ce a dus la o mare-dragoste-mare.
Am gasit absolut intamplator pe un site Opium Poesie de Chine si am lansat traditionala comanda blind. Si din nou am nimerit-o la fix!!
Opium Poesie de Chine aduce mult cu Opiumul meu "de suflet", EDT, (varianta reformulata EDP parca nu-mi place atat de mult, nu stiu de ce). Se simte insa in deschidere o nota citrica foarte frumoasa, pe care n-o regasesc in EDT. Iar smirna si vanilia au ramas aceleasi ca in "original".
Poesie de Chine nu are siajul monstruos al Opium, dar e oricum puternic, o singura pulverizare s-a simtit in incapere. Persistenta e foarte buna si ea, dupa 5 ore inca il simt fara sa-mi bag nasul in incheietura.
Per total, un parfum foarte frumos, pe care ma bucur mult ca l-am luat si pe care ma vad purtandu-l mult mai des decat pe Opium cel original, care mi se pare mult prea greu pentru zilele calde.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Yves Saint Laurent Opium Poesie de Chine pour Femme fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Yves Saint Laurent Opium Poesie de Chine pour Femme, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Opium Poesie de Chine pour Femme dupa Yves Saint Laurent. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Opium Poesie de Chine pour Femme de Yves Saint Laurent reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Oriental Vanilat
Comptoir Sud Pacifique Vanille Banane The Body Shop Vanilla Worth Courtesan Sarah Horowitz Parfums Perfect Vanilla Patyka Ambre Smell Bent Gelty Pleasures Demeter Fragrance Hershey’s Special Dark Mirato Malizia Bon Bons Milk Shake Des Filles a la Vanille Vanille Romane Jet 365 Romantic Getaway Carol`s Daughter Almond Cookie Jeanne Arthes Cassandra Blanc