Designeri » T-Z » Oriental Condimentat « Grupuri

Opium Pour Homme Yves Saint Laurent de barbati

Opium Pour Homme Yves Saint Laurent de barbati

fin condimentat
Opium Pour Homme Yves Saint Laurent de barbati Imagini Opium Pour Homme Yves Saint Laurent de barbati Imagini Opium Pour Homme Yves Saint Laurent de barbati Imagini Opium Pour Homme Yves Saint Laurent de barbati Imagini Opium Pour Homme Yves Saint Laurent de barbati Imagini

Opium Pour Homme de Yves Saint Laurent este un parfum Oriental Condimentat de barbati. Opium Pour Homme a fost lansat in 1995. Creatorul acestui parfum este Jacques Cavallier. Notele de varf sunt coacaze negre si anason stelat; notele de mijloc sunt galanga si piper; Notele de baza sunt balsam Tolu, cedru de Atlas si vanilie de Bourbon.

coacaze negre anason stelat

galanga piper

balsam Tolu cedru de Atlas vanilie de Bourbon

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Opium Pour Homme by Yves Saint Laurent.

Opium Pour Homme Recenziile parfumurilor

andrasb
andrasb

Eleganta, asta e cuvantul definitoriu pentru acest parfum. Sotul meu are versiunea EDT, pre-reformulare. Anasonul il face usor "sprintar", dar vanilia si piperul il stabilizeaza incantator. Nu are nicio legatura cu "greul" Opium pour Femme... nici nu e incadrabil in perioada anilor 80, e un parfum fara varsta, poate chiar mai "contemporan" decat unele creatii mai recente. Il vad purtat cu costum elegant, de seara, impecabil. Un pahar de Jack Daniels e o companie buna, alaturi de o doamna in rochie lunga, fluida, ce lasa spatele la vedere...

Brian
Brian

Prima oara cand l-am mirosit m-a dat pe spate. Era total diferit de tot ce am incercat pana atunci.

De atunci am avut mai multe sticle de EDT si am detinut si o sticla de EDP. Ambele variante sunt excelente,dar in special formula EDP(care din pacate se gaseste cam greu) este remarcabila.

Varianta EDT este mult mai versatila, dar ramane totusi un parfum elegant conceput pentru iarna. EDP, dupa cum e de asteptat, este un parfum mult mai dens, mai bogat si chiar daca e mai greu de purtat, este excelent la ocazii speciale.

Unul din cele mai bune parfumuri pe care am avut ocazia sa le incerc. Deocamdata nu-l mai port, dar poate iarna viitoare voi revenii la el.

Opium Pour Homme by Yves Saint Laurent 4.59 out of 5 based on 30 ratings and 2 user reviews

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Yves Saint Laurent Opium Pour Homme fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Yves Saint Laurent Opium Pour Homme, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Opium Pour Homme dupa Yves Saint Laurent. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Opium Pour Homme de Yves Saint Laurent reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Thierry Mugler A*Men Pure Havane Thierry Mugler A*Men Yves Saint Laurent La Nuit de l`Homme Hermes Terre d'Hermes Tom Ford Tobacco Vanille Guerlain L'Instant de Guerlain pour Homme Eau Extreme Christian Dior Dior Homme Intense ScentStory 24 Gold Chanel Allure Homme Sport Christian Dior Dior Homme Intense Dolce&Gabbana The One for Men Guerlain L'Instant de Guerlain pour Homme Givenchy Pi Christian Dior Fahrenheit Versace Dreamer Bvlgari Bvlgari Man In Black Christian Dior Dune Guerlain Shalimar Van Cleef & Arpels Midnight in Paris Issey Miyake L'Eau d'Issey Pour Homme