Designeri » T-Z » Oriental Floral « Grupuri

Opium Vapeurs de Parfum Yves Saint Laurent de dama

Opium Vapeurs de Parfum Yves Saint Laurent de dama

Opium Vapeurs de Parfum Yves Saint Laurent de dama Imagini Opium Vapeurs de Parfum Yves Saint Laurent de dama Imagini

Opium Vapeurs de Parfum de Yves Saint Laurent este un parfum Oriental Floral de dama. Opium Vapeurs de Parfum a fost lansat in 2012. Notele de varf sunt mandarina si piper roz; notele de mijloc sunt iasomie si floare de portocal; Notele de baza sunt ambra, nucsoara, tamaie, note lemnoase, vanilie, paciuli si rasina benzoica.

mandarina piper roz

iasomie floare de portocal

ambra nucsoara tamaie note lemnoase vanilie paciuli rasina benzoica

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Opium Vapeurs de Parfum by Yves Saint Laurent.

Opium Vapeurs de Parfum Recenziile parfumurilor

sigrid
sigrid

So…de ce sa nu ma folosesc (si)de celebritatea si sonoritatea batranului OPIUM? Asta pesemne ca si-o fi spus in barba creatorul “vaporilor” , cand a facut acest parfum. Numele OPIUM garanteaza succesul si inca un flanker nu strica niciodata la casa parfumierului ! Pentru ca in afara de nume, nu par a se inrudi! Nu tu opulenta, nu tu ochi de diva dati (data) peste cap!
Si totusi, nu e un esec! E un parfum de sine statator,care uraste nepotismul, are mandria lui si refuza sa se foloseasca (prea) mult de numele de OPIUM pentru a face succes. Culmea ironiei este ca ceva din ele imi aminteste de Chanel no.5, sapunul, nu parfumul.
Ca note, tot ce pot sa “prizez” ar fi vapori de nucsoara si o rasina care imi aduce aminte in doza mica de ceara pentru epilat.
Orientul din acest parfum e intepator , mai degraba trezeste simturile, decat le seduce.
Cat despre persistenta si siaj, cred ca traieste dupa principiul “sunt timid , dar ma tratez”!

ancaan
ancaan

Un parfum total diferit de cele florale spre care tind de obicei, dar mirosul lui m-a obsedat de la prima incercare. Un parfum foarte puternic si persistent, pentru o femeie independenta, misterioasa, seducatoare si romantica. Un miros de iasomie, flori de portocal si mandarine condimentate, cu o nota pregnanta de tamaie. Dupa un timp se catifeleaza si se indulceste; vanilia si ambra incep sa isi faca simtita prezenta, pastrand totodata latura smoky a tamaiei. Dupa 12 ore de la pulverizare, pe pielea mea inca se mai simte, dar o vanilie cremoasa cu nucsoara. Merita incercat macar o data. Un parfum oriental condimentat superb!

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Yves Saint Laurent Opium Vapeurs de Parfum fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Yves Saint Laurent Opium Vapeurs de Parfum, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Opium Vapeurs de Parfum dupa Yves Saint Laurent. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Opium Vapeurs de Parfum de Yves Saint Laurent reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Christian Dior Poison Tom Ford Black Orchid Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez for Her Eau de Parfum Chopard Casmir Givenchy Organza Hermes 24 Faubourg Amouage Amouage Gold pour Femme Amouage Amouage Lyric Woman Boucheron Boucheron Femme Eau de Parfum (2012) Robert Piguet Fracas Yves Saint Laurent Cinema Givenchy Pi Amouage Ubar Guerlain Champs Elysees Eau de Parfum Hermes L’Ambre des Merveilles Amouage Honour Woman Cartier La Panthere John Galliano John Galliano Jil Sander Jil Sander Woman III Bvlgari Jasmin Noir L’Essence