Designeri » T-Z » Citric Aromatic « Grupuri

Saharienne Yves Saint Laurent de dama

Saharienne Yves Saint Laurent de dama

fin condimentat
Saharienne Yves Saint Laurent de dama Imagini

Saharienne de Yves Saint Laurent este un parfum Citric Aromatic de dama. Saharienne a fost lansat in 2011. Notele de varf sunt bergamot, lamaie de Amalfi si mandarina; notele de mijloc sunt flori albe, coacaze, floare de portocal african, galbanum si petit grain; Notele de baza sunt ghimbir si piper roz.

bergamot lamaie de Amalfi mandarina

flori albe coacaze floare de portocal african galbanum petit grain

ghimbir piper roz

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Saharienne by Yves Saint Laurent.

Eau de Pamplemousse Rose
Jour d`Hermes Absolu

Saharienne Recenziile parfumurilor

Dana Maria
Dana Maria

Pe pielea mea miroase divin. Imi aminteste cumva de O de Lancome, dar acesta e mult mai citric, mai usor si mai delicat.
Simt floarea de portocal in prim plan, alaturi de lamaie. E usor amarui, ca Neroli de la Yves Rocher (desi acela e mult mai suculent).
Persistenta nu e mare, nici siajul. Dar ador sa stau cu incheietura mainii la nas, mai ales pe vremea asta atat de calda.

Miroase intr-adevar ca un citric-aromatic, asa cum este listat. Este spicy, cu miros dominant de lamaie, peste care s-a turnat si piper, efectiv este piperat. Simt si floarea de portocal, dar in plan decundar, precum si o nota acrisor-amaruie. Este si usor dlceag, dar are caracter citric. Eu nu-l simt masculin, asa cum l-a simtit Rafaela, dar il simt insa cam firav, mi-ar fi placut sa aiba ceva prezenta. Are totusi ingrediente de calitate ok. Siaj mic spre moderat, persistenta moderata. Evaluare: 6/10

rafaela
rafaela

un minunat parfum de vara pt barbati, o dezamagire profunda si costisitoare pt femei... cred ca yves saint laurent a cam incurcat borcanele. de la l'oreal i se trage. eu, dupa ce m-am luptat cu el (cu saharienne) vreo saptamana, i l-am dat dat sotului meu si d-abia atunci a inceput sa-mi placa... revigorant, proaspat, usor floral, DAR DOAR PT BARBATI!!!

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Yves Saint Laurent Saharienne fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Yves Saint Laurent Saharienne, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Saharienne dupa Yves Saint Laurent. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Saharienne de Yves Saint Laurent reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Christian Dior Hypnotic Poison Guerlain L'Instant de Guerlain Guerlain Shalimar Parfum Initial Thierry Mugler Alien Kenzo Kenzo Amour Givenchy Hot Couture Guerlain Insolence Eau de Parfum Vivienne Westwood Boudoir Yves Saint Laurent Elle Prada Infusion d'Iris Guerlain L'Instant Magic Balenciaga B. Balenciaga Valentino Valentina Assoluto Christian Dior Dior Addict Eau Fraiche Lorenzo Villoresi Teint de Neige Lolita Lempicka Coral Flower Guerlain Guerlain Shalimar Parfum Initial L'Eau Hermes Concentre d`Orange Verte Cartier Must de Cartier Dolce&Gabbana The One