Designeri » B » Oriental Condimentat « Grupuri

al02 biehl parfumkunstwerke unisex

al02 biehl parfumkunstwerke unisex

Avut: 1

al02 biehl parfumkunstwerke unisex Imagini al02 biehl parfumkunstwerke unisex Imagini

al02 de biehl parfumkunstwerke este un parfum Oriental Condimentat unisex. al02 a fost lansat in 2007. Creatorul acestui parfum este Arturetto Landi. Notele de varf sunt mandarina, lamaie de Amalfi, bergamot, piersica si prune; notele de mijloc sunt iasomie, trandafir, garoafa, cardamom si scortisoara; Notele de baza sunt laudanum frantuzesc, boabe de tonka, vanilie, vetiver, paciuli, lemn de santal, mosc si tamaie.

mandarina lamaie de Amalfi bergamot piersica prune

iasomie trandafir garoafa cardamom scortisoara

laudanum frantuzesc boabe de tonka vanilie vetiver paciuli lemn de santal mosc tamaie

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about al02 by biehl parfumkunstwerke.

al02 Recenziile parfumurilor

Un oriental-condimentat destul de frumos! Incepe cu mirosul amarui, picant si dulce al unei coji de portocale/mandarine, facuta duceata. In urmatoarea etapa simt bine scortisoara, impreuna cu un iz ca de vin fermentat. In acest moment parfumul este extrem de condimentat si aspru, cumva vintage, dar necizelat.
Abia dupa un timp parfumul devine balsamic pe pielea mea, cand incep sa simt usor nota de santal, iar acum parfumul capata si o usoara amarala, dar nu neplacuta! Ramane apoi asa pana la final.
Mie imi pare unisex, pot vedea si un barbat purtandu-l fara probleme. Oricum , este un parfum pentru sezoanele reci. Are si calitati tehnice: siaj si persistenta bune. Imi place! Evaluare: 7/10

ancaan
ancaan

al02 este primul parfum al acestei case pe care l-am testat si pana acum, prima impresie a fost una buna. al02, desi incadrat ca unisex, imi pare feminin. Nu as putea vedea un barbat purtandu-l. Este foarte frumos construit, notele sunt bine omogenizate, iar ca stil, imi aduce aminte de creatiile Nobile 1942: undeva intre trecut si prezent, un parfum modern, dar cu un aer retro. Nu imi pare a evolua prea mult pe parcurs, ramane balsamic de la prima pulverizare pana la final. De cum il pui pe piele, se simte o portocala amaruie, usor picanta. De fapt, nu pulpa zemoasa, ci mai mult coaja razuita si fiarta pana la textura de dulceata. Parfumul este dens si dulceag, pruna contribuind si ea la aceasta senzatie. Isi pastreaza caracterul fructat, dar doar cat sa ofere o atingere catifelata. Dupa 5-10 minute de la pulverizare, condimentele preiau fraiele si transforma compozitia intr-un parfum dulce-amarui-condimentat. In aceasta etapa, pot cu usurinta sa recunosc scortisoara si boabele de tonka. Este si ceva picant, dar totodata floral si banuiesc ca acea garoafa se face vinovata.
Asa cum am spus, e un parfum balsamic, dulce-amarui si usor condimentat. Il vad potrivit pentru seri racoroase, la tinute elegante, eventual din catifea, blana sau casmir. Desi este frumos construit si ingredientele sunt, fara indoiala, de calitate, eu nu prea reusesc sa ma mulez pe stilul lui.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre biehl parfumkunstwerke al02 fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre biehl parfumkunstwerke al02, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica al02 dupa biehl parfumkunstwerke. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre al02 de biehl parfumkunstwerke reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Oriental Condimentat
Aramis Havana Hilary Duff With Love Yves Saint Laurent Opium Secret de Parfum Etat Libre d`Orange Nombril Immense Eau D`Italie Baume du Doge Maitre Parfumeur et Gantier Eau des Iles Korres Saffron Amber Agarwood Cardamom Perry Ellis Perry Black for Him M. Micallef Les 4 Saisons: Black Sea DSH Perfumes Cafe Noir Yves Saint Laurent Opium Fraicheur d'Orient Byredo Accord Oud