Designeri » A » Lemnos « Grupuri

Vanille Insensee Atelier Cologne unisex

Vanille Insensee Atelier Cologne unisex

Vanille Insensee de Atelier Cologne este un parfum Lemnos unisex. Vanille Insensee a fost lansat in 2011. Notele de varf sunt coriandru, lamaie verde si lamaie; notele de mijloc sunt vetiver, iasomie si lichen; Notele de baza sunt vanilie, stejar si ambra.

coriandru lamaie verde lamaie

vetiver iasomie lichen

vanilie stejar ambra

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Vanille Insensee by Atelier Cologne.

Eau Duelle
Sunshine

Vanille Insensee Recenziile parfumurilor

manuelag
manuelag

Într-adevăr o vanilie atipica, nu foarte dulce și naturala. E tare frumos parfumul acesta. Suav, rotund și delicat. Siajul nu-i mare, dar cred ca nici nu i s-ar potrivi.
Deschiderea este marcata de vanilie și note citrice. Sunt verzi și acrișoare. Pe parcurs parfumul devine mai lemnos, insa nu îl găsesc masculin în ciuda faptului ca este listat ca fiind unisex. Ca stil îmi amintește de Ambre et Vanille, însă acela este mai pudrat și mai feminin. Baza este marcata prin apariția notelor ambrate, însă chiar și acum se simte o nota efervescenta, tipica citricelor. Îmi place! Fără prea multe complimente, căci nu îmi stau în fire, este un parfum pe care îl doresc.
Purtătoarea : feminina, calda, peste 20 ani. Fără ținute somptuoase sau evenimente mărețe. Merge și la rochii și la blugi, însă nu pe stilleto.
Locatia: este atât de permisiv încât merge și la birou. Pentru notele citrice cred ca ar putea fi purtat și vara.

De obicei parfumurile a caror nume contine cuvantul vanilie sunt dulci, dar Vanille Insensee ia decizia inteleapta de a se opri pe la mijloc intre fresh si exagerat de dulce. Apoi, pe langa faptul ca sta teribil de bine la echilibristica intre extreme, miroase natural a miez de pastaie buna de vanilie amestecata cu o limeta fermecator de aromata si un vag ton lemnos, atat de vag incat abia il discern, dar cand reusesc imi dau seama ca-i face tare bine mirosul de lemn proaspat despicat in doua care ii da un iz usor uscat. In ansamblu insa pare un miros cremos, ca de crema fina si pufoasa de prajituri. In plus e foarte longeviv, dar l-as lua si daca n-ar fi pentru ca asa o vanilie n-am mai intalnit. Rafinat, atipic, reconfortant. Ah, si e si din categoria "parfum de nisa la pret convenabil" :).

Un parfum extrem de longeviv pe pielea mea. L-am simtit si dupa 12 ore... Silajul este insa mediu spre mic, insa asta nu e o mare problema.
Este o vanilie smoky, deloc dulce, insa eu personal nu as vedea vreun barbat purtand acest parfum, desi el este listat ca unisex; imi pare pur feminin.
La inceput, pentru maxim un minut simt izul de lamaie, insa in scurt timp parfumul devine foarte catifelat. Multe alte schimbari pe parcurs nu mai simt, el ramanand astfel pana la sfarsit. In concluzie, este o vanilie care imi place!
Nota mea: 8/10

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Atelier Cologne Vanille Insensee fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Atelier Cologne Vanille Insensee, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Vanille Insensee dupa Atelier Cologne. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Vanille Insensee de Atelier Cologne reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Juliette Has A Gun Lady Vengeance Bottega Veneta Bottega Veneta Guerlain Shalimar Parfum Initial Prada Infusion d'Iris By Kilian Back to Black Guerlain Insolence Eau de Parfum Chanel Allure Sensuelle Pierre Guillaume PG21 Felanilla Frederic Malle Carnal Flower Keiko Mecheri Loukhoum Annick Goutal Un Matin d`Orage Tom Ford Noir de Noir Guerlain Insolence Guerlain L'Heure Bleue Byredo Bal d'Afrique Xerjoff Lira Mugler Alien Essence Absolue Viktor&Rolf Flowerbomb Serge Lutens Ambre Sultan Serge Lutens Fourreau Noir