Designeri » C » Floral Fructat « Grupuri

See By Chloe Chloe de dama

See By Chloe Chloe de dama

See By Chloe Chloe de dama Videouri See By Chloe Chloe de dama Videouri See By Chloe Chloe de dama Videouri See By Chloe Chloe de dama Videouri
See By Chloe Chloe de dama Imagini See By Chloe Chloe de dama Imagini See By Chloe Chloe de dama Imagini See By Chloe Chloe de dama Imagini

See By Chloe de Chloe este un parfum Floral Fructat de dama. See By Chloe a fost lansat in 2012. Creatorul acestui parfum este Michel Almairac. Notele de varf sunt bergamot si flori de mar; notele de mijloc sunt iasomie si ylang-ylang; Notele de baza sunt mosc, lemn de santal si vanilie.

bergamot flori de mar

iasomie ylang-ylang

mosc lemn de santal vanilie

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about See By Chloe by Chloe.

My Naked Truth

See By Chloe Recenziile parfumurilor

monafro
monafro

Acest Chloe imi place...este suficient de subtil, aromat si amarui ca sa poata fi purtat primavara si vara...Cu atentie si voluptate se pot identifica notele, mai ales iasomia, santalul,vanilia...Nu mi se pare greu si din pacate nici persistent, dar mie mi-a dat o stare placuta. Nota 8, cred.

Dana Maria
Dana Maria

Nu imi place deloc. E greu, usor acrisor si foarte persistent.

Este un floral destul de simplut, cu miros dominant de flori de mar, pe o baza de santal si mosc. Parfumul este destul de dragut, este aerisit si proaspat, insa este cam slab din punct de vedere tehnic, avand siaj redus si persistenta moderata. Este un parfumel potrivit pentru primavara, insa casa Chloe poate mai mult de atat...
Nota mea: 7/10

maeda
maeda

Nici acest Chloe nu îmi place. See este un parfum floral, pudrat, dulce, puțin sintetic, miroase a suc de mere, amestecat cu ceva mosc și lemn de santal. Nu este prea original din păcate. Îmi aduce aminte de un antiperspirant pe care îl folosesc. Asta e...nu mă împac deloc cu parfumurile Chloe...le simt sintetice și mă doare capul de la ele.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Chloe See By Chloe fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Chloe See By Chloe, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica See By Chloe dupa Chloe. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre See By Chloe de Chloe reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Givenchy Very Irresistible Cartier Delices de Cartier Eau Fruitee Missoni Missoni Guerlain Cherry Blossom Fruity Aqaba Jewels of Blu Givenchy Insense Ultramarine Beach Girl GianMarco Venturi Girl Victoria`s Secret Sexual Star Donna Karan DKNY Women Summer So...? So...? What Jeanne Arthes Sexy Me No2 Paris Hilton Passport Paris