Designeri » D E » Floral Lemnos Mosc « Grupuri

By Dolce&Gabbana de dama

By Dolce&Gabbana de dama

By Dolce&Gabbana de dama Imagini By Dolce&Gabbana de dama Imagini

By de Dolce&Gabbana este un parfum Floral Lemnos Mosc de dama. By a fost lansat in 1999. Notele de varf sunt ciclama, lavanda, mandarina, lacramioare si bergamot; notele de mijloc sunt crin, violeta, orhidee si cedru; Notele de baza sunt ghimbir, lemn de santal, mosc si cafea.

ciclama lavanda mandarina lacramioare bergamot

crin violeta orhidee cedru

ghimbir lemn de santal mosc cafea

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about By by Dolce&Gabbana.

Kingdom

By Recenziile parfumurilor

andreeamaria0610
andreeamaria0610

Ce dor imi este de acest parfum... Daca il are cineva, il/o rog sa ma contacteze.

2017
tubykap20
tubykap20

Parfumul Alexandrei preferat e acum si printre preferatele mele! O lavanda minunata,fara tenta aceea de Mr Proper,un mosc curat si o cafea placuta si suficient de pregnanta cat sa nu schimbe tenta parfumului catre gurmand. Foarte bine facut,persistent si longeviv si cu calitati demne de invidiat de orice parfum de nisa! Pacat mare ca asemenea minunatii sunt date uitarii si se pune pret acum pe combinatii facute dupa o noapte de gandire si un pocnit din degete!
Nota 10 cu felicitari!

Alexandra13
Alexandra13

Parfumul meu preferat,l-am cautat ani de zile,el fiind intrerupt prin 2005 cred,oricum de pe-atunci nu l-am mai gasit prin Romania.Este parfumul adolescentei mele,imi evoca atatea amintiri incat imi vine sa plang de fericire ca intr-un final am reusit sa-l gasesc,cu de 4 ori mai mult pretul lui si nici macar la 100 ml ci la 50 dar mai conteaza?! Un parfum sexy,oriental condimentat,cum spunea cineva ' mirosul animalelor in calduri',un parfum pe care atunci cand il port nu se poate sa nu ma opreasca cineva sa ma intrebe cu ce m-am dat.Sunt disperata sa mai achizitionez o sticla,sper sa mai gasesc pe undeva la un pret cat de cat bun.

ametist
ametist

Este un parfum foarte puternic si extrem de dulce.Prea dulce pentru mine,imi dadea vagi dureri de cap.Persistenta indelungata,siaj mare.Totusi,nu stiu de ce,dar are lipici la sexul opus.Te dai cu el si e imposibil sa nu fi intrebata ce minunatie de parfum ai folosit.Persoanele care prefera parfumurile dulci si puternice sigur il vor agreea,asa ca incercati-l.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Dolce&Gabbana By fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Dolce&Gabbana By, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica By dupa Dolce&Gabbana. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre By de Dolce&Gabbana reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

beauty at ebay
Roja Dove Aoud Versace Crystal Noir Guerlain Le Plus Beau Jour de Ma Vie Tom Ford Tobacco Vanille Tom Ford Noir de Noir Christian Dior Midnight Poison Roja Dove United Arab Emirates Spirit Of The Union Orto Parisi Boccanera Guerlain Mon Exclusif Tom Ford Violet Blonde WIDIAN IV Xerjoff XJ 1861 Naxos Serge Lutens Chergui Guerlain Elixir Charnel Le Boise Torride Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez for Him Nasomatto Black Afgano Chanel Les Exclusifs de Chanel Coromandel Christian Dior Dior Addict Eau de Parfum Amouroud Oud du Jour Salvatore Ferragamo Terra Rossa