Designeri » D E » Floral « Grupuri

Dolce&Gabbana Pour Femme Dolce&Gabbana de dama

Dolce&Gabbana Pour Femme Dolce&Gabbana de dama

Dolce&Gabbana Pour Femme Dolce&Gabbana de dama Imagini Dolce&Gabbana Pour Femme Dolce&Gabbana de dama Imagini Dolce&Gabbana Pour Femme Dolce&Gabbana de dama Imagini

Dolce&Gabbana Pour Femme de Dolce&Gabbana este un parfum Floral de dama. Dolce&Gabbana Pour Femme a fost lansat in 2012. Notele de varf sunt neroli, zmeura si mandarina; notele de mijloc sunt iasomie si floare de portocal; Notele de baza sunt marshmallow, vanilie, heliotrop si lemn de santal.

neroli zmeura mandarina

iasomie floare de portocal

marshmallow vanilie heliotrop lemn de santal

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Dolce&Gabbana Pour Femme by Dolce&Gabbana.

Dolce&Gabbana Pour Femme Intense
Noora
Insolence
Mistero di Roma Donna

Dolce&Gabbana Pour Femme Recenziile parfumurilor

bluelight
bluelight

Bombonele,bezele si fructe amestecate in asa fel incat sa nu fie catalogat drept generic. Este un parfum finut, nu are un siaj si persistenta prea mare dar merita incercat pentru primavara.

2017
cateyes
cateyes

Foarte frumos acest parfum care nu e la fel de conformist ca varianta Intense, deoarece, spre deosebire de al doilea, acesta pune in lumina o zmeura senzuala, un pic vanilata si dulce. Dar nu e un dulce din acela deranjant si extenuant, ci fin, un pic citric si fructat, atat cat trebuie. Pe mine m-a surprins foarte placut, l-as cataloga ca fiind un parfum sexy si feminin, jucaus si cochet initial si pudrat spre final. Sigur va fi urmatoarea mea achizitie pentru ca m-a convins in totalitate!

manuelag
manuelag

Parfumul din 1992 listează alte note decât acesta și cred ca singura chestie comuna a celor doua este culoarea si aspectul cutiei, cel din '92 având totuși o nuanta mai deschisa la aceasta.
Așadar, cred ca e de prisos îl compar pe acesta cu acela si sa cred ca este o reformulare a celui din 92, acestea fiind doua parfumuri diferite total.
Cel din 92 a fost un sirop extrem de dulce. Eu l-am avut mai târziu și îmi terorizam colegii de facultate cu el. Pur și simplu cred ca era extrem de greu de suportat.
Acesta însă are o alta poveste. Sa zicem ca tot dulce este...dar este de asemenea și suficient de transparent cât sa poată fi purtat cu ușurință în zilele reci de toamna sau iarna. Ori eu nu port parfumuri dulci cu prea mare ușurință, singura excepție fiind Angel...:)
Parfumul nu este un mainstream obișnuit și fără nici un clenci. Evident ca la un moment dat ți se cam face greata de la atâtea floricele fructate sau fructe înflorite. Uneori mai apar și parfumuri care ne scot din peisajul monoton cu care deja ne-am (prea) obișnuit. Bine ca mai rămâne alternativa nișei. ..de cele mai multe ori -supraevaluata...dar nah. ..starea de bine cu cheltuiala (mare) se tine.
Încă din debut simt mirosul migdalat al heliotropului. Mi se mai întâmplă să fie atât de omogen mixat încât sa nu îl surprind. Dar aici este foarte ușor sesizabil. Pe lângă acesta apare în plan secund o nota fructata (la fructe dau cu banul-doar coacăzele le recunosc uneori) si bănuiesc ca ar fi zmeura...dar nu este întocmai chimica. E suportabila( spun asta pentru ca nu îmi plac fructele în parfumuri...doar Nina Ricci are câteva de luat în seama) și adaugă prospetime parfumului. Bineînțeles apare și vanilia în peisaj, cea pe care o simțim pana la final . Santal nu simt. Ar fi fost drăguț caci cred ca i-ar fi adăugat un aer lemnos și i-ar fi luat din dulceață. ..
Per total este un parfum bunicel. O sticluta de 30 ml tot va veni la mine...
Purtătoarea : greu de zis...Bănuiesc ca trebuie sa placa esențele migdalatw...dulci...ușor pudrate...Nu este în parfum de gala. Ci cât se poate de casual și lejer...
SIAJ :8
LONGEVITATE :8,5
NOTA MEA: 9

sigrid
sigrid

S-ar putea ca iubitoarele RED CAP-ului din 1992 sa considere aceasta relansare o mutilare….un afront….un sacrilegiu chiar!
E ca si cum iei o calugarita al carei vesmant fosneste a mosc si santal si o imbraci in sutien cu paiete zmeurii ! Atmosfera se incinge….clientii ii trimit bezele, la propriu !
Dar cand vreodata notele de zmeura si marshmallow au suparat pe cineva?
Cu putina imaginatie as putea considera acest parfum feminin si nu girlish….dar doar cu ceva mai multa imaginatie as putea considera acest parfum sexy sau sensual ca o sicilianca hot , asa cum ne incita reclama!
Parfumul are totusi meritele lui ! Nu exclud ca ar putea suci , pentru o seara , capul unei femei serioase, care poarta de obicei Shalimar! Asadar, nimic serios, no strings attached….just free love!

roxana05
roxana05

Sirop de zmeură, pudrat, cu multă vanilie și un strop de iasomie.. cu toate acestea, feminin și romantic.
Mă duce cu gândul la o iubire adolescentină, jucăușă, la o vată de zahăr împărțită la un ceas de seară când iasomia începe să răspândească în jur parfumul ei minunat..
Rămâne close to skin pe tot parcursul zilei, indiferent câte puf-uri ai da pe piele, tot nu devine sufocant pentru cei din jur..

Sonia Raicu
Sonia Raicu

Saltaret, flirtant, senzual si in acelasi timp copilaresc, noul D&G mi se pare un parfum modern, adaptat femeii din sec XXI. Mie imi place, vechea varianta era o combinatie de sapun si flori albe care mi-a parut totdeaua demodata si indigesta. Acesta, desi mai facil, este feminin si incantator. Comercial, da, insa bine facut si acaparant.

E in vena lui Alien, Lady Million, Jimmy Choo Flash, un parfum dulce, cu bezele si floare de portocal. Notele de final sunt cam evidente si un pic vulgare, dar parfumul are frumusetea lui usuratica. Pentru mine este cea mai reusita lansare din 2012.

Parfumul incepe cu note dulci de fructe si zahar. Parfumul se incadreaza in tendintele actuale, insa numiroase chiar asa sintetic precum altele. Dupa ce trec notele de varf, parfumul devine ceva mai suav, usor pudrat, insa se simt in continuare note dulci de fructe. Are siaj moderat si persistenta buna. Nota mea: 5/10

lily13ana
lily13ana

Maeda a descris foarte bine parfumul, tot asa mi se pare si mie; este un parfum superb. Nu stiu depsre longvitate deocamdata, il am doar de putin timp pe piele. Sigur voi avea o sticla :D.
Dupa 5 ore este inca puternic dar s-a schimbat intr-un miros neplacut, seamana cu o lumanare parfumata.

maeda
maeda

Am incercat si eu, cu oarece retinere, noul parfum Dolce& Gabbana si timp de cateva minute nu am simtit decat un miros deranjant, din care nu puteam deslusi nici o nota. Dupa aceea s-a transformat radical intr-un parfum superb: feminin, romantic, pudrat, cu multa vanilie, zmeura, ceva citrice si iasomie abia sesizabila, greoi si dulce, dar in cel mai placut mod cu putinta. Ma imaginez purtandu-l pe o zapada viscolita, cand nu mai vad la 2 metri in fata mea si singura senzatie pe care o am este cea legata de acest parfum incredibil. Peristenta este foarte buna, de cateva ore, timp in care nu pierde nimic din intesitate.

EDP Mini 0.15oz
Dolce Gabbana Pour Femme by Dolce Gabbana Eau de Parfum .15 oz Mini 2012 Edition for Women
Eau De Parfum 0.8oz
Dolce Gabbana Pour Femme 2012 Eau De Parfum for women 0.8 oz
Dolce Gabbana Pour Femme 2012 Eau De Parfum for women 0.8 oz
Eau De Parfum 3.4oz
Dolce Gabbana Pour Femme 2012 Eau De Parfum tester for women 3.4 oz
Dolce Gabbana Pour Femme 2012 Eau De Parfum tester for women 3.4 oz
Gift Set 4oz
Dolce Gabbana Pour Femme 2012 Gift Set III. Eau De Parfum 3,4 oz Body Milk 3,4 oz Shower Gel 3,4 oz
Eau De Parfum 1.6oz
Dolce Gabbana Pour Femme by Dolce Gabbana Eau de Parfum Spray 1.6 oz 2012 Edition for Women
ThePerfumeSpot.com
Dolce Gabbana Pour Femme by Dolce Gabbana, 3.3 oz Eau De Parfum Spray for Women
Dolce Gabbana Pour Femme by Dolce Gabbana, 3.3 oz Eau De Parfum Spray for Women
Eau De Parfum 3.3oz
Dolce Gabbana Pour Femme by Dolce Gabbana Eau de Parfum Spray 3.3 oz 2012 Edition Tester for Women
Eau De Parfum 0.84oz
Dolce Gabbana Pour Femme Eau De Parfum Spray 25ml 0.84oz
Dolce Gabbana Pour Femme Eau De Parfum Spray 25ml 0.84oz
Gift Set 1.6oz
Dolce Gabbana Pour Femme Coffret Eau De Parfum Spray 50ml 1.6oz Body Lotion 100ml 3.3oz 2pcs
Dolce Gabbana Pour Femme Eau De Parfum Spray 50ml 1.6oz
Dolce Gabbana Pour Femme Eau De Parfum Spray 50ml 1.6oz
Sephora.com, Inc.
DOLCE GABBANA Pour Femme 1.6 oz 50 mL Eau de Parfum Spray
DOLCE GABBANA Pour Femme 1.6 oz 50 mL Eau de Parfum Spray
Eau De Parfum 3.3oz
Dolce Gabbana Pour Femme by Dolce Gabbana Eau de Parfum Spray 3.3 oz 2012 Edition for Women
Dolce Gabbana Pour Femme Eau De Parfum Spray 100ml 3.3oz
Dolce Gabbana Pour Femme Eau De Parfum Spray 100ml 3.3oz

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Dolce&Gabbana Dolce&Gabbana Pour Femme fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Dolce&Gabbana Dolce&Gabbana Pour Femme, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Dolce&Gabbana Pour Femme dupa Dolce&Gabbana. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Dolce&Gabbana Pour Femme de Dolce&Gabbana reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Lancome Poeme Christian Dior Dior Addict Kenzo Kenzo Amour Lorenzo Villoresi Teint de Neige Giorgio Armani Armani Code for Women Christian Dior Pure Poison Christian Dior Miss Dior (new) Hermes Kelly Caleche Nina Ricci Premier jour Guerlain Aqua Allegoria Flora Nymphea Mugler Alien Essence Absolue Aramis Perfume Calligraphy Rose Yves Saint Laurent Elle Estée Lauder Pleasures Chanel Allure Sensuelle Christian Dior Dolce Vita Chloe Love Paco Rabanne Ultraviolet Cerruti 1881 Lancome Tresor In Love