Designeri » D E » Floral « Grupuri

Dolce Rosa Excelsa Dolce&Gabbana de dama

acvatic
Dolce Rosa Excelsa Dolce&Gabbana de dama Videouri
Dolce Rosa Excelsa Dolce&Gabbana de dama Imagini

Dolce Rosa Excelsa de Dolce&Gabbana este un parfum Floral de dama. Acesta este un parfum nou Dolce Rosa Excelsa a fost lansat in 2016. Notele de varf sunt floare de papaya si neroli; notele de mijloc sunt crin Amaryllis, nufar, narcisa, trandafir si trandafir turcesc; Notele de baza sunt mosc, lemn de santal si cashmeran.

floare de papaya neroli

crin Amaryllis nufar narcisa trandafir trandafir turcesc

mosc lemn de santal cashmeran

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Dolce Rosa Excelsa by Dolce&Gabbana.

Rosabotanica

Dolce Rosa Excelsa Recenziile parfumurilor

geanina_gandac
geanina_gandac

Primul lucru care te atrage la acest parfum este sticluta frumos aranjata cu o funda neagră si un capac rosu in forma de trandafir.
Când il mirosi prima data simți un miros clasic si romantic, tandru si calduros de mosc amestecat cu trandafir. Se simte si narcisa dar se pierde prin acest amestec fresh si deloc pudrat. Culoarea roșie e definitorie si se simte in parfum. Amestecul de mosc si trandafir îți inspira roșu.
Deși este clasic ar trebui sa se potrivească si sa placa tuturor vârstelor si gusturilor. Este o versiune trandafirie a originalului Dolce.

Elena Camelia
Elena Camelia

Trandafir, trandafir si iar si iar si iar trandafir! Nimic nou! Am trecut prin magazinele de parfumuri in cautare de ceva pentru vara, ceva nou, si din ce am vazut eu nota pt aceasta vara e trandafirul, pe care l-am intalnit in cateva parfumuri noi. Despre acesta..hmm, putin banal, persistenta medie spre mica pe piele, pe haine nu l-am incercat. Mi se pare foarte bun pt vara si am primit pareri de bine de la iubitul meu. Nu merita pretul mare de lansare absolut deloc! Eu mai astept sa apara in magazinele online la reducere, sau undeva redus sa il achizitionez in varianta de 30 ml.

glam.caramelle
glam.caramelle

Din perspectiva mea noul Dolce Gabbana Dolce Rosa Excelsa este un parfum floral inofensiv, aerisit, unde predomină trandafirul și florile albe. Nu este nimic nou în sub soare, nu va revoluționa lumea parfumeriei dar nici de lepădat nu e :)). E perfect pentru zilele caniculare.
Îmi place mai mult această variantă decât cea inițială, are o alură mai feminină.
Persistența este moderată, undeva la 4h pe pielea mea și cam vreo 10h pe haine.

Mavi_bi
Mavi_bi

trandafir simplist nedezvoltat crescut intr-un mediu neprielnic cu multa ploaie rece probabil de aici nota listata 'acvatic',liniar , chimic(in alte parfumuri imi place trandafirul obtinut artificial dar aici este ieftin),acru parca ceva màr..?!banal plictisitor se incalzeste usor spre sfarsit.E tupeu sa scoata asa un rudiment de parfum dar pe cutie scrie "firmă".
Mi.au dat un sample in magazin, altfel nu l.as fi incercat si nu as fi stiut cat e de enervant.

Eau De Parfum 0.25oz
Dolce Rosa Excelsa by Dolce Gabbana Eau de Parfum Spray 2.5 oz Tester for Women
Dolce Rosa Excelsa by Dolce Gabbana Eau de Parfum Spray 2.5 oz Tester for Women
FragranceX.com
Eau De Parfum 2.5oz
Dolce Rosa Excelsa Perfume by Dolce Gabbana, 2.5 oz Eau De Parfum Spray for Women
DOLCE GABBANA Dolce Rosa Excelsa 1 oz Eau de Parfum Spray
Dolce Gabbana Dolce Rosa Excelsa Eau De Parfum Spray 75ml 2.5oz
Dolce Gabbana Dolce Rosa Excelsa Eau De Parfum Spray 75ml 2.5oz
DOLCE GABBANA Dolce Rosa Excelsa 2.5 oz Eau de Parfum Spray
DOLCE GABBANA Dolce Rosa Excelsa 2.5 oz Eau de Parfum Spray

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Dolce&Gabbana Dolce Rosa Excelsa fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Dolce&Gabbana Dolce Rosa Excelsa, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Dolce Rosa Excelsa dupa Dolce&Gabbana. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Dolce Rosa Excelsa de Dolce&Gabbana reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Issey Miyake L'Eau d'Issey Summer 2006 Princesse Marina De Bourbon Rose Bourbon Estée Lauder Beautiful Precious Drops Victoria`s Secret So In Love Kenzo Eau De Fleur de Soie Ted Lapidus Lovely Fantasme Neotantric Drops of Me Givenchy Eaudemoiselle de Givenchy Rothenstein Deja Vu Rodin Flirt! Flowerific Kenzo L`Eau de Kenzo Amour Florascent 1er Mai