Designeri » D E » Floral Fructat « Grupuri

Joyful Escada de dama

ozonic
acvatic
Joyful Escada de dama Videouri
Joyful Escada de dama Imagini Joyful Escada de dama Imagini Joyful Escada de dama Imagini Joyful Escada de dama Imagini Joyful Escada de dama Imagini

Joyful de Escada este un parfum Floral Fructat de dama. Joyful a fost lansat in 2014. Notele de varf sunt coacaze negre, mandarina si pepene; notele de mijloc sunt bujor, magnolie, nectarina si frunza de violeta; Notele de baza sunt miere, lemn de santal si muschi.

coacaze negre mandarina pepene

bujor magnolie nectarina frunza de violeta

miere lemn de santal muschi

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Joyful by Escada.

Joyful Recenziile parfumurilor

Ioana30
Ioana30

Initial, dupa pulverizare, mi-a placut foarte mult, apoi nu m-a mai impresionat cu nimic. Daca n-as fi stiut cu ce m-am dat, n-as fi zis ca e Escada, ci mai degraba un antiperspirant, mai ales ca si persistenta mi se pare foarte slaba. Imi place, daca l-as primi cadou, l-as purta cu drag, dar eu personal nu l-as cumpara niciodata, nu m-a convins ca merita banii.

Da... un miros foarte cheap, plasticat, cica floral-fructat... este mai mult samponos-gretos!
O oroare olfactiva, asa cum ne obisnuieste aceasta casa de ceva vreme incoace...
Nici nu stiu de ce insist sa mai testez asa ceva.... Defapt stiu! Ca sa nu ma auto-consider o snoaba... Asa ca...inisist si indur... :D :P
Siaj si persistenta moderate. Evaluare: 1,5/10

manuelag
manuelag

Mda...nici nu știu de ce scriu această recenzie. Parfumul ăsta este așa de comun încât in 20 minute si cu ochii închiși mai poți găsi cel puțin 10 frați gemeni. Nu are nimic particular. Nu are nici o personalitate. Însă. ..se încadrează perfect în ceea ce numim (sau numesc eu) floral aerisit, cu o nota dominanta de magnolie. Dar totuși. ..notele sunt ieftine, de laborator. Nu e nimic fascinant în el. Este unul între cele multe. Găsesc peste melanjul floral un iz ușor fructat. Mă mir ca nu fermentează. E ok. Suportabil. E genul de parfum cu care nu dai greș. Nu are nimic special în nici un sens. Nici nu deranjează nici nu face senzație. Banal. Comun.
Lichen? Doamne ferește! Miere? Poate în altele. Santal? Nici atât. Nu simt nici o nota de baza. Numai de vârf și de mijloc. Automat nu așteptați longevitate prea mare. Nu are.
Purtătoarea : se crede drăguță sau este o wannabe. Tipica. Feminina. Fără clenci. Comuna. Cu vise la fel de comune.
Locatia: peste tot și nicăieri. Si la metrou și în Paris va avea același efect. ..ZERO...
Nota: cel mai rău mă enervează mirosurile comune. ..de prințese în devenire. Mai bine mirosi a cal și porti o rochie de autor. Sau ești îmbrăcată în sac și porti Amouage. Tot e ceva. Dar așa cevaaaa. ..

Escada Joyful Eau De Parfum for women 1 oz
Escada Joyful Eau De Parfum Spray 75ml 2.5oz
Escada Joyful Eau De Parfum Spray 75ml 2.5oz
Escada Joyful 2.5 oz 75 mL Eau de Parfum Spray
Escada Joyful 2.5 oz 75 mL Eau de Parfum Spray

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Escada Joyful fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Escada Joyful, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Joyful dupa Escada. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Joyful de Escada reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Escada Rockin' Rio Exte J`S Exte Pop Naomi Campbell Seductive Elixir Burberry Burberry Summer Women 2009 Art of Scent - Swiss Perfumes Bergduft No 2 Blauer Enzian Madeleine Vionnet MV O Boticario Floratta Emotion Victoria`s Secret Dream Angels Heavenly Flowers Benefit Lookin` To Rock Rita Remy Latour Exotica La Bouquetiere La Creatrice Sanctuary Pomegranate & Cassis