Designeri » D E » Lemnos Floral Mosc « Grupuri

Molecule 01 Escentric Molecules unisex

Molecule 01 Escentric Molecules unisex

Molecule 01 de Escentric Molecules este un parfum Lemnos Floral Mosc unisex. Molecule 01 a fost lansat in 2006. Creatorul acestui parfum este Geza Schoen. Parfumul prezinta IsoE Super.

IsoE Super

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Molecule 01 by Escentric Molecules.

Not A Perfume

Molecule 01 Recenziile parfumurilor

Valerieblk
Valerieblk

Printre cele mai greu de definit arome din garderoba mea, dar cu siguranta si cea mai obsedanta. Cu siguranta toti care au testat aceasta molecula controversata au zis in prima instanta " trebuie sa fiu prost sa platesc pentru ceva ce nu miroase". Cam asa am judecat si eu in urma cu 4 ani cand l-am testat pentru prima oara,insa clar de atunci si pana acum ma pot declara oficial "dependenta". Un lucru este clar, nu este un parfum pe care sa il poti intelege de la prima purtare,poate nici la a doua sau chiar a 3a. Inteleg ca este un ingredient care se regaseste in aproximativ jumatate din parfumeria moderna, insa in concentratii insesizabile, ajutand cumva alte ingrediente din compozitie. Daca nu este purtat direct pe piele, acesta nu isi face simtita prezenta. Mirosul este unul destul de greu de descris, o senzatie de curat, de nou, de plastic dar in acelasi timp usor metalic -lemnos. Stiu ca suna ciudat ,dar sunt singurele cuvinte cu care il pot asocia. Un lucru este clar: imposibil sa nu te faci remarcat purtand-ul. Acel efect de " feromon " clar functioneaza. Este pot spune in top 5 parfumuri pe care le port,care genereaza reactii in jurul meu. In general il combin si cu alte creatii, insa este mult mai special simplu.
P.s. Testeaza-l direct pe piele, nu pe haine si nu mai mirosi si altele in aceeasi zi ;)

2017
Traian
Traian

Avand mai multe aromachimicale in colectia de ingrediente pentru parfumuri, printre care Iso E Super, pot spune ca acest ingredient este cu adevarat magic. Are proprietati foarte bune: fixative (intrecand si moscul), difuzive, dar de cele mai multe ori nasul devine anosmic la acest ingredient. Este folosit de mai multe decenii (ex: in Fahrenheit - Dior 1988), chiar si in parfumuri feminine. Nu exista parfum pe care-l fac sa nu folosesc iso e super. Acum eu va recomand sa va pastrati banii de pe Molecule 01 si sa va cumparati Iso E super Pur, il diluati la 10% cu etanol si il puneti intr-o sticla cu pulverizator CURATA!
Pentru Rose_selavie, care spunea ca: "...Un parfum sintetic, total artificial..." Toate parfumurile sunt sintetice in ziua de azi (din anii 1890-1900 pana in prezent), chiar daca in descrierea notelor apare de ex: ambergris, tot ambroxan sau kephalis este in sticla.

2017

Molecula IsoE Super are un comportament ciudat si imprevizibil, disparand si reaparand pe piele la intervale de timp. Formeaza o aura abia perceptibila in jurul tau, cei din jur fiind mai constienti de parfumul tau decat tu insuti. Pentru acest detaliu dar si pentru capacitatea de a-si modifica destul de mult mirosul de la o persoana la alta Molecule 1 imi pare un parfum foarte special.

Un parfum sintetic, total artificial asadar, dar uite ca se poate face ceva inedit si cu o molecula solitara. Aceasta poseda un miros destul de complex, creand iluzia mai multor note: tamaie, putin cedru, citrice. Prin urmare parfumul e subtil, rece, usor masculin. In Elvetia este destul de popular, nu de putine ori l-am simtit in oras, mai des pe barbati (atat tineri cat si seniori foarte stylish) pe strada. Lasa o urma discreta in jur, dar il recunosti imediat! E un parfum cotidian, modern, nederanjant si care te seduce iremediabil mai ales daca e purtat de cineva care deja te atrage, cumva intregindu-i personalitatea.

Acest parfum incepe foarte frumos, floral-moscat. Dupa aceasta faza devine piperat, insa eu abia il mai simt... Doar daca bag nasul in piele mai simt ceva usor piperat... Ciudat! Or oi fi eu anosmica la ceva din acest parfum...Deci, siaj zero, persistenta scazuta . Dupa 10 minute nu mai simt absolut nimic... Nota mea: 5/10

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Escentric Molecules Molecule 01 fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Escentric Molecules Molecule 01, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Molecule 01 dupa Escentric Molecules. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Molecule 01 de Escentric Molecules reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mugler The Taste of Fragrance Alien Amouage Amouage Lyric Woman Tom Ford Tobacco Vanille Guerlain Chamade Robert Piguet Fracas Parfum d`Empire Cuir Ottoman Amouage Memoir Woman Cartier Le Baiser Du Dragon Lubin Korrigan Juliette Has A Gun Lady Vengeance Memo Paris Lalibela Guerlain Idylle Xerjoff Lira Boucheron Boucheron Lolita Lempicka Lolita Lempicka Chanel Coco Eau de Parfum Initio Parfums Prives Blessed Baraka Mugler Alien Liqueur de Parfum D`Orsay Tilleul Guerlain Aqua Allegoria Jasminora