Designeri » F-H » Floral « Grupuri

Ange Ou Demon Le Secret Givenchy de dama

Ange Ou Demon Le Secret Givenchy de dama Videouri Ange Ou Demon Le Secret Givenchy de dama Videouri
Ange Ou Demon Le Secret Givenchy de dama Imagini Ange Ou Demon Le Secret Givenchy de dama Imagini Ange Ou Demon Le Secret Givenchy de dama Imagini

Ange Ou Demon Le Secret de Givenchy este un parfum Floral de dama. Ange Ou Demon Le Secret a fost lansat in 2009. Notele de varf sunt lamaie de Amalfi, ceai si merisor; notele de mijloc sunt iasomie, bujor si nufar; Notele de baza sunt note lemnoase si paciuli.

lamaie de Amalfi ceai merisor

iasomie bujor nufar

note lemnoase paciuli

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Ange Ou Demon Le Secret by Givenchy.

Ange Ou Demon Le Secret Recenziile parfumurilor

Amy
Amy

L-am avut si folosit pe tot: nu tin minte nimic! Parca ma dadeam cu apa chioara!
Era 100 % original, cumparat din cel mai celebru lant de parfumerii din lume , nu fac reclama ca stiti.
De obicei toate parfumurile imi lasa amintiri dar acesta si Ma Dame de la JPG au fost singurele care nu mi-au lasat nici o unda oflactiva in memorie!
M-am pacalit cand mi l-am cumparat deoarece mirosisem alte parfumuri inainte si in plus, m-a vrajit actrita de pe ambalaj - sincer! In anul lansarii era ea imprimata pe cutie si eu... Sa iau teapa din cauza lui Uma?! :))

Este un floral-fructat, ce incepe cu un miros de lamaie si coacaze rosii. In cam doua minute se indulceste si devine si usor gurmand. Este un parfum potrivit pentru adolescente, nu are absolut nicio legatura ca miros cu Ange ou Demon... Acesta este un parfum simplu construit, care nu-mi spune mare lucru. Este cam pueril... Siaj mic, persistenta medie. Nota mea: 4/10

Beatrice.Yrynyciuk
Beatrice.Yrynyciuk

Ador acest parfum absolut, miroase atat de moale, delicat si intr-un fel natural, cu note usoare si florale. Acest parfum este reconfortant si racoros.

Ange ou Demon Le Secret, acest parfum urmeaza traditia originalului Ange Ou Demon. Este un parfum fascinant, dar subtil, multifatetat. Transmite o idee de eleganta, senzualitate si feminitate. Parfumul Ange ou Demon Le Secret este prezentat ca un parfum imbatator, cu flori albe, lamaie italiana, frunzele de ceai verde, iasomie, lemn blond, bujor si patchouli. Il adooor:X.

maeda
maeda

Imi plac mult parfumurile floral- fructate. Acesta este unul dintre ele. Simt puternic citricele din el, un pic de bujor si cam atat. Totusi nu mi se pare ca rezista prea mult pe piele, poate e din cauza ph-ului meu. Oricum este un parfum deosebit, fresh, putin dulceag, foarte feminin.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Givenchy Ange Ou Demon Le Secret fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Givenchy Ange Ou Demon Le Secret, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Ange Ou Demon Le Secret dupa Givenchy. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Ange Ou Demon Le Secret de Givenchy reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Lancome Tresor Midnight Rose Cerruti 1881 Giorgio Armani Armani Code for Women Guerlain Shalimar Parfum Initial Guerlain Idylle Christian Dior Poison Tendre Kenzo Kenzo Jungle L'Elephant Chanel Coco Eau de Parfum Givenchy Ange ou Demon Le Secret Elixir Gucci Gucci Eau de Parfum II Bvlgari Omnia Amethyste Burberry Burberry Brit Mugler Alien Lancome Miracle So Magic! Lancome La Vie Est Belle Chanel Chance Eau de Toilette Givenchy Very Irresistible Sensual Lancome Tresor In Love Dolce&Gabbana D&G Light Blue Givenchy Ange ou Demon