Designeri » F-H » Floral « Grupuri

Flora by Gucci Eau de Toilette Gucci de dama

Flora by Gucci Eau de Toilette Gucci de dama

Flora by Gucci Eau de Toilette Gucci de dama Videouri
Flora by Gucci Eau de Toilette Gucci de dama Imagini Flora by Gucci Eau de Toilette Gucci de dama Imagini Flora by Gucci Eau de Toilette Gucci de dama Imagini

Flora by Gucci Eau de Toilette de Gucci este un parfum Floral de dama. Flora by Gucci Eau de Toilette a fost lansat in 2009. Creatorul acestui parfum este Firmenich. Notele de varf sunt citrice, bujor si mandarina; notele de mijloc sunt osmanthus si trandafir; Notele de baza sunt lemn de santal, paciuli si piper roz.

citrice bujor mandarina

osmanthus trandafir

lemn de santal paciuli piper roz

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Flora by Gucci Eau de Toilette by Gucci.

Flora by Gucci Eau de Toilette Recenziile parfumurilor

Este un parfum duuuulce, nu prea stiu de ce se numeste FLORA, pentru ca are mai multe note dulci decat florale... Din pacate este un dulce de destul de proasta calitate, din punctul meu de vedere, are o iasomie sintetica, cu miros de punga de plastic, trandafir nu simt absolut deloc, iar catre final se inaspreste putin de la paciuli... Dar, pana la final, este un chin pentru mine sa-l amusinez... :(( Mai are si o nota urata de para, specifica case Gucci, care mie nu imi place ca nota in aproape niciun parfum. Este destul de opulent ca miros, are un siaj moderat, iar cu persistenta sta binisor. Cu scuzele de rigoare pentru cei ce iubesc acest parfum, nota mea este 4/10.

roxana05
roxana05

Un parfum foarte dulce, daca te dai prea mult, mai mult de 2 puf-uri, te poate lua durerea de cap :) dar e un parfum bun, potrivit celor care adora parfumurile dulci.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Gucci Flora by Gucci Eau de Toilette fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Gucci Flora by Gucci Eau de Toilette, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Flora by Gucci Eau de Toilette dupa Gucci. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Flora by Gucci Eau de Toilette de Gucci reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

La Prairie Midnight Rain Paco Rabanne Lady Million Paco Rabanne Black XS for Her Givenchy Ange ou Demon Le Secret Elixir Avon Little Black Dress Givenchy Ange Ou Demon Le Secret (2014) Lancome Hypnose Mugler Alien Chopard Wish Christian Dior Hypnotic Poison Avon Today Yves Saint Laurent Elle Gucci Gucci by Gucci Eau de Parfum Prada Prada Candy Jean Paul Gaultier Classique Giorgio Armani Acqua Di Gioia Eau Fraiche Mugler Alien Essence Absolue Escada Escada Marine Groove Givenchy Amarige Lush Sikkim Girls