Designeri » F-H » Chypre Floral « Grupuri

24 Faubourg Hermes de dama

24 Faubourg Hermes de dama Imagini 24 Faubourg Hermes de dama Imagini 24 Faubourg Hermes de dama Imagini 24 Faubourg Hermes de dama Imagini 24 Faubourg Hermes de dama Imagini 24 Faubourg Hermes de dama Imagini 24 Faubourg Hermes de dama Imagini 24 Faubourg Hermes de dama Imagini 24 Faubourg Hermes de dama Imagini 24 Faubourg Hermes de dama Imagini 24 Faubourg Hermes de dama Imagini 24 Faubourg Hermes de dama Imagini 24 Faubourg Hermes de dama Imagini

24 Faubourg de Hermes este un parfum Chypre Floral de dama. 24 Faubourg a fost lansat in 1995. Creatorul acestui parfum este Maurice Roucel. Notele de varf sunt portocala, piersica, zambila, ylang-ylang si bergamot; notele de mijloc sunt soc negru, stanjenel, floare de portocal, gardenie si iasomie; Notele de baza sunt lemn de santal, ambra, paciuli si vanilie.

portocala piersica zambila ylang-ylang bergamot

soc negru stanjenel floare de portocal gardenie iasomie

lemn de santal ambra paciuli vanilie

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about 24 Faubourg by Hermes.

Fiori di Capri

24 Faubourg Recenziile parfumurilor

Ivy
Ivy

Un floral ambrat, opulent, care radiaza eleganta si sofisticare in stilul nobil si clasic al printesei Diana. Nu degeaba a fost unul din parfumurile ei preferate.
Poseda intensitatea olfactiva a unui buchet de gardenii, zambile si flori de portocal si senzualitatea ambrei, vaniliei si lemnului de santal.
24 Faubourg, chiar si in concentratia eau de toilette, aplicata cu o mana usoara, este genul de parfum care intra intr-o incapere inaintea ta.
Persistenta excelenta.

Sorana P
Sorana P

mi l-am luat acum 1 saptamana si este asa cum mi-l aminteam...este unul dintre iubitii mei ... si se pare ca la maturitate am inceput sa redescopar casa Hermes...

rafaela
rafaela

Pana si cel mai ageamiu nas poate simti zambila in acest Hermes. E-adevarat in primele secunde e foarte prafos, intoxicant, dar prafosenia se risipeste si ni se dezgoleste o zambila naturala, crispy. Apare si un iris cu o timida si trecatoare tenta de morcov. Pe baza inteapa un pic datorita sau mai degraba din cauza lemnului.
Imi inspira matase satinata, fosnet de rochii din materiale pretioase, piele foarte fina si moale, imi inspira sange albastru, distinctie si rafinament.
As putea spune ca s-a strecurat in el si o umbra de tristete (in sensul de seriozitate) mascata cumva si care se impune unei anumite "etichete". Este atat de glacial si totusi atat de duios.

Addict
Addict

Auriu,într-o sticlă elegantă (care a inspirat,probabil,brand-ul "Bond No 9"),mă privește cu un aer superior ori de cate ori trec pe langă raftul său,parcă spunandu-mi :"Treci mai departe,știi că suntem incompatibili!".
Un parfum atat de frumos,atat de bine construit,dar atat de puternic,încat îmi dă dureri de cap la fiecare încercare de apropiere.I-am dat tarcoale ani de-a randul deoarece știu "ce rămane" dacă treci cu bine de prima oră:un parfum de regină!!!
De cele mai multe ori mi-a părut a fi un buchet floral în mijlocul căruia se răsfață cateva piersici zemoase.Rareori l-am perceput ca pe un chypre(probabil era vorba de anotimpul în care l-am testat).
Astăzi,însă,am procedat ca și cu "Boucheron":am probat cu simț de răspundere EDT.Doar cu puțin mai atenuat decat EDP,mi-a oferit o primă jumătate de oră la fel de grea...După aceea,m-am plimbat toată ziua cu încheietura mainii la nas,fără să mă mai satur ...
Nu voi renunța la "Faubourg",știu că într-o zi vom fi prieteni buni,mai ales că este unul din cele două parfumuri(pană acum) cu care m-am întalnit într-o viață anterioara!

[email protected]
liajoldes@yahoo.com

Parfumul m-a cucerit definitiv de la prima adulmecare. Si oare ce ar putea sa nu-ti placa la el?In primul rand e un floral bogat, intens, apoi e elegant, intradevar nobil, clar cel mai frumos floral intalnit de mine pana acum.

Este un parfum facut in stilul lui Boucheron clasic. Este de o eleganta covarsitoare, are aerul acela distant si e foarte puternic, chiar daca eu am EDT. Il vad purtabil primavara, la fel ca pe Boucheron, imi par atat de asemanatoare si frumoase!
Nota mea: 10/10

Da, este greu dar are o greutate de parfum nobil impecabil construit, ce pare a te imbratisa cu multa caldura. Nu e genul de parfum cu care nasul ti se acomodeaza dupa 15 minute si doar anturajul il mai remarca pe tine, ci il vei simti si tu la fel de intens si dupa o ora, doua, trei...chiar 24 :). 24, Faubourg face parte in cazul meu din categoria "iubesc, dar nu-i vine randul". Intr-o toamna m-am indragostit de el, cred ca l-am prins chiar in sezonul lui potrivit. Pare mult mai vechi decat data la care e facut, 1995. Un clasic floral alb cu o gardenie centrala de toata frumusetea, restul florilor jucand rol secundar insa de efect.
Baza devine nemaipomenit de cremoasa, cu multa ambra si alte rasini. Parfumul e urias si are o eleganta poate covarsitoare, dar mereu apreciata.

GIANINA ANASTASIU
GIANINA ANASTASIU

L-am primit astăzi şi este minunat. Un amestec opulent de flori albe, foarte bine lucrat şi echilibrat, fără a fi prea dulce sau greu. Femeia care-l poartă emană senzualitate şi o eleganţă misterioasă, caldă, te cheamă, nu poţi să n-o remarci, dar rămîne totuşi intangibilă. Este unică, nici nu îndrăzneşti să visezi că s-ar putea uita la tine...M-a dus cu gândul la Donna Alba a lui Gib Mihăescu. Ea ar fi purtat aşa ceva...

Eau De Toilette 1.7oz
Hermes 24 Faubourg Eau De Toilette Spray 100ml 3.3oz
Hermes 24 Faubourg Eau De Parfum Spray 100ml 3.3oz
Hermes 24 Faubourg Eau De Parfum Spray 100ml 3.3oz
Eau De Parfum 3.4oz
24 Faubourg by Hermes Eau de Parfum Spray 3.4 oz Number 24 Limited Edition for Women
Walgreens
Hermes 24 Faubourg Eau de Toilette for Women - 3.4 fl oz
Hermes 24 Faubourg Eau de Toilette for Women - 3.4 fl oz
Eau De Parfum 3.4oz
24 Faubourg by Hermes Eau de Parfum Spray 3.4 oz Circuit Limited Edition for Women

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Hermes 24 Faubourg fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Hermes 24 Faubourg, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica 24 Faubourg dupa Hermes. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre 24 Faubourg de Hermes reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Guerlain Aqua Allegoria Flora Nymphea Guerlain Champs Elysees Eau de Parfum Boucheron Boucheron Bottega Veneta Bottega Veneta Lorenzo Villoresi Teint de Neige Juliette Has A Gun Lady Vengeance Cartier La Panthere Chanel Coco Noir Frederic Malle Carnal Flower Sisley Eau du Soir Chanel Coco Eau de Parfum Guerlain Champs Elysees Eau de Toilette Christian Dior Miss Dior Le Parfum Amouage Memoir Woman Christian Dior Dune Christian Dior Dior Addict Frederic Malle Portrait of a Lady Robert Piguet Visa 2007 Lancome Magie Noire Hermes L’Ambre des Merveilles