Designeri » F-H » Floral « Grupuri

Jour d'Hermes Hermes de dama

acvatic
Jour d'Hermes Hermes de dama Videouri
Jour d'Hermes Hermes de dama Imagini Jour d'Hermes Hermes de dama Imagini Jour d'Hermes Hermes de dama Imagini Jour d'Hermes Hermes de dama Imagini

Jour d'Hermes de Hermes este un parfum Floral de dama. Jour d'Hermes a fost lansat in 2013. Creatorul acestui parfum este Jean-Claude Ellena. Notele de varf sunt grapefruit, lamaie si note de apa; notele de mijloc sunt gardenie, sangele voinicului, note verzi si flori albe; Notele de baza sunt mosc si note lemnoase.

grapefruit lamaie note de apa

gardenie sangele voinicului note verzi flori albe

mosc note lemnoase

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Jour d'Hermes by Hermes.

Magie
2000 Et Une Folies
Osmanthus

Jour d'Hermes Recenziile parfumurilor

Maya12
Maya12

Imi place Jour, am avut o mica mostra, este fresh si ma dinamizeaza. L-as purta ori de cate ori trebuie sa ajung in locuri care nu-mi plac, l-as asocia cu un miros_incurajare. :)

Carrye
Carrye

si eu sunt trista ca nu persista, sticla e netrasportabila in geanta...il folosesc cand plec pentru putin timp de acasa.

maeda
maeda

Faptul ca Jour d'Hermes nu are listate notele, m-a incantat teribil, pentru ca am asteptat sa vad daca ceea ce am simtit eu este similar cu parerile celorlalte iubitoare de parfumuri. Intrucat nu sunt multe review-uri, o sa spun ca primele note nu mi-au placut: sunt foarte aspre, usor intepatoare, probabil de la citrice . Dupa cateva minute, parfumul se transforma, iesind la iveala florile: lacramioare, poate tuberoza si iasomie, dar sunt destul de efemere. Iar pe final, mi se pare ca simt ambra si mosc. Parfumul este interesant, proaspat, feminin, straniu pe alocuri, pentru ca nu pot sa identific multe note. Dar nu conteaza, pentru ca cel care a creat parfumul a dorit ca fiecare persoana sa simta ceea ce doreste.

diana parfumela
diana parfumela

este un parfum foarte proaspat,l am testat prima oara intr un magazin si mi s a parut relativ sters,foarte discret.a doua oara am fost atrasa inevitabil si inexplicabil catre el,mi s a parut foarte interesant,dupa parerea mea are si ceva floare de tei in compozitie...l am testat pe piele,mi s a parut relativ ok,discret,ca o adiere de primavara...eu oricum am probleme cu pielea,in afara de cateva parfu muri,cum ar fi hipnotyc poison,alien,coco mademoiselle si i love love,altceva nu persista nici chiar addict ul!mi l am cumparat si sunt usor dejamagita:nu persista mai deloc,nu cred ca este de vina nasul meu!la voi cum este,cum se simte pe piele,ce persistenta are?

pelush06
pelush06

Este un parfum stilat,ce miroase ffff....bine ;)

Herm s Jour d Hermes Eau De Parfum for women 1 oz Refillable
Eau De Parfum 2.9oz
Herm s Jour d Hermes Eau De Parfum for women 2.9 oz Refillable
Herm s Jour d Hermes Eau De Parfum for women 2.9 oz Refillable
Gift Set 9oz
Herm s Jour d Hermes Gift Set II. Eau De Parfum 2,9 oz Eau De Parfum 0,25 oz Body Milk 1 oz
Eau De Parfum 1.7oz
Jour D'hermes Perfume by Hermes, 1.7 oz Eau De Parfum Spray Refillable for Women
Eau De Parfum 2.87oz
Jour D'hermes Perfume by Hermes, 2.87 oz Eau De Parfum Spray Refillable for Women
Jour D'hermes by Hermes Eau de Parfum Spray Refillable 1.6 oz for Women
Eau De Parfum 3.3oz
HERM S Jour d'Hermes Gardenia 3.3 oz 100 mL Eau de Parfum Spray
HERM S Jour d'Hermes Gardenia 3.3 oz 100 mL Eau de Parfum Spray
EDP Mini 2.8oz
Jour D'hermes by Hermes Eau de Parfum Spray Refillable 2.8 oz Body Lotion 1 oz eau de Parfum .25 oz Mini for Women

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Hermes Jour d'Hermes fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Hermes Jour d'Hermes, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Jour d'Hermes dupa Hermes. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Jour d'Hermes de Hermes reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Bottega Veneta Bottega Veneta Robert Piguet Visa 2007 Serge Lutens Datura Noir Guerlain La Petite Robe Noir Bvlgari Bvlgari Pour Femme Guerlain Samsara Eau de Toilette Hermes Jour d`Hermes Absolu Boadicea the Victorious Intense Terry de Gunzburg Ombre Mercure Lorenzo Villoresi Teint de Neige Puredistance Opardu Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez For Her Hermes Kelly Caleche Alexander McQueen My Queen Van Cleef & Arpels Collection Extraordinaire Bois d`Iris Estée Lauder Pleasures Christian Dior Pure Poison Chanel Les Exclusifs de Chanel Jersey Lacoste Lacoste Pour Femme Cerruti 1881