Designeri » I-K » Oriental Vanilat « Grupuri

Gaultier 2 Jean Paul Gaultier unisex

Gaultier 2 Jean Paul Gaultier unisex

Gaultier 2 Jean Paul Gaultier unisex Imagini Gaultier 2 Jean Paul Gaultier unisex Imagini Gaultier 2 Jean Paul Gaultier unisex Imagini Gaultier 2 Jean Paul Gaultier unisex Imagini Gaultier 2 Jean Paul Gaultier unisex Imagini

Gaultier 2 de Jean Paul Gaultier este un parfum Oriental Vanilat unisex. Gaultier 2 a fost lansat in 2005. Creatorul acestui parfum este Francis Kurkdjian. Parfumul prezinta ambra, mosc si vanilie.

ambra mosc vanilie

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Gaultier 2 by Jean Paul Gaultier.

Joop! Le Bain

Gaultier 2 Recenziile parfumurilor

adr
adr

Dacă one milion de la Paco Rabanne este pentru bărbați mai ales primele variante care după părerea mea sunt mai dulci și mai pudrate față de ultima variantă Prive care îmi place mult, atunci cu atât mai mult îl văd bun pentru bărbați 2-ul de la Gaultier care îmi place mult mai ales când uneori ingredientele care ies în evidență sunt ambra și vanilia atunci când sunt emanate de pielea celei/celui care îl poartă,hmmmmmmmmmm....delicios!!!

Liviu
Liviu

Trebuie sa recunosc ca este un parfum bun. Ingrediente bune, persistenta foarte buna, siaj...de mult nu am mai purtat un parfum cu un asemenea siaj! Si credeti-ma ca nu iti anesteziaza simturile! Il simti tu, nu mai vorbesc de cei din jur! Dar cand vine randul moscului...un mosc combinat cu prea multa dulceata care sacrifica orice urma de masculinitate din acest parfum! Prea dulce pentru un barbat, mult prea dulce! Iar pentru o femeie s-ar putea sa fie prea dur! Categoric eu nu intru in targhet dar trebuie sa recunosc ca este un parfum bun. 8/10

Un parfum cu foarte putine ingrediente, mai mult feminin decat masculin, care, dupa gustul meu este putin cam dulce. Imi plac oriental-vanilatele, insa aici moscul este cel care il face greu de purtat, fiind prezent in exces in parfum. Nu este un parfum rau facut, ingredientele se vede ca sunt de calitate, de asta a si devenit atat de apreciat si de femei si de barbati. Este clar un parfum de iarna, in alt anotimp fiind mult prea mult, cu un siaj mediu, dar o persistenta buna (cam 7 ore).
Nota mea: 7/10

dagulicious
dagulicious

Foarte dulce, mai potrivit pentru femei decat pentru barbati, clar. Mirosul in schimb e foarte rafinat, placut.
Calitatea e cu mult peste media celor ce contin vanilie (din experienta mea).
Ca si parfumurile Jean Paul Gaultier de altfel...

Parerea mea...

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Jean Paul Gaultier Gaultier 2 fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Jean Paul Gaultier Gaultier 2, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Gaultier 2 dupa Jean Paul Gaultier. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Gaultier 2 de Jean Paul Gaultier reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mugler A*Men Pure Havane Christian Dior Dior Addict Guerlain Insolence Eau de Parfum Givenchy Pi Kenzo Kenzo Amour Cartier Must de Cartier Christian Dior Fahrenheit Christian Dior Hypnotic Poison Christian Dior Dune Guerlain La Petite Robe Noir Chopard Casmir Hermes Terre d'Hermes Christian Dior Dior Homme Intense Tom Ford Black Orchid Agent Provocateur Agent Provocateur Yves Saint Laurent La Nuit de l`Homme Chanel Allure eau de parfum Madonna Truth or Dare Robert Piguet Fracas Christian Dior Miss Dior Le Parfum