Designeri » L » Floral Fructat Gurmand « Grupuri

Lolita Lempicka Lolita Lempicka de dama

fin condimentat
Lolita Lempicka Lolita Lempicka de dama Videouri
Lolita Lempicka Lolita Lempicka de dama Imagini Lolita Lempicka Lolita Lempicka de dama Imagini Lolita Lempicka Lolita Lempicka de dama Imagini Lolita Lempicka Lolita Lempicka de dama Imagini Lolita Lempicka Lolita Lempicka de dama Imagini Lolita Lempicka Lolita Lempicka de dama Imagini Lolita Lempicka Lolita Lempicka de dama Imagini Lolita Lempicka Lolita Lempicka de dama Imagini Lolita Lempicka Lolita Lempicka de dama Imagini Lolita Lempicka Lolita Lempicka de dama Imagini Lolita Lempicka Lolita Lempicka de dama Imagini Lolita Lempicka Lolita Lempicka de dama Imagini Lolita Lempicka Lolita Lempicka de dama Imagini

Lolita Lempicka de Lolita Lempicka este un parfum Floral Fructat Gurmand de dama. Lolita Lempicka a fost lansat in 1997. Creatorul acestui parfum este Annick Menardo. Notele de varf sunt violeta, iedera si anason stelat; notele de mijloc sunt stanjenel, crin Amaryllis, lemn dulce, radacina de stanjenel si cirese; Notele de baza sunt boabe de tonka, vanilie, vetiver, mosc alb si pralina.

violeta iedera anason stelat

stanjenel crin Amaryllis lemn dulce radacina de stanjenel cirese

boabe de tonka vanilie vetiver mosc alb pralina

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Lolita Lempicka by Lolita Lempicka.

Toujours Glamour
Black Cherry
Lolita Lempicka Le Premier Parfum
Fleur Defendue
Love Eau Intense

Lolita Lempicka Recenziile parfumurilor

Agartha
Agartha

Este deja un clasic, floral- vanilat- pudrat- gurmand, se simt si note de oriental, feminin, complicat atat cat trebuie dar fara din cale-afara, pana si accentele sunt strategic puse cu surprize placute. Purtabil de toate varstele si inteles de fiecare varsta in felul ei... In consecinta e sansa lui sa fie larg apreciat, iubit si uneori chiar adulat.

2017
Elena Camelia
Elena Camelia

Vai Vai Vai. Pot sa spun ca sunt putin fericita ca nu mai gasim brandul acesta in parfumeriile din Ro (desi au alte parfumuri superbe si de asta imi pare rau). Pentru mine acest parfum reprezinta un cosmar olfactiv! Din o mare greseala l-am cumparat vara trecuta, desi il testasem din esantion mic si stiam ca nu imi place, dar am zis sa ii dau o sansa fiind destul de laudat. Nimic! Am mai incercat toamna -iarna. Tot nimic. Il urasc asa de tare incat l-am abandonat pe undeva astefel incat sa il ia cineva necunoscut, nici nu am vrut sa il dau cadou cuiva din cercul meu de prieteni. Uitasem de el pana cand de curand m-a izbit pe holurile unui...spital(sper sa fi fost asta, si nu unul care miroase identic!). Nici nu pot sa descriu a ce miroase. E puternic, aspru, tipator, care te loveste mai ceva ca un uragan. Are o persistenta si un siaj icredibil. (plangeam si ma frecam cu 2 sapunuri si 3 geluri de dus doar ca sa scot mirosul de pe piele!!!). Are o tenta de cireasa placuta, dar parca nu e asa de puternica precum celelalte note. Ciudat este ca eu sunt nebuna dupa dulcegarii si ciudatenii, insa asta ma depaseste si pe mine. Imi da dureri de cap si imi provoaca greata. E un fel de dulce-amar si sintetic. NU il recomand ca blind-buy!

Singurul + este ca,in nebunia lui, e perceput de barbati ca fiind sexy.

Valentina29
Valentina29

Un parfum cald, de poveste... Pentru mine mine, un oriental condimentat spicy! Il port cand afara este frig.. Simt ca ma invaluie cu caldura lui.

bibiutza
bibiutza

Simt ca am facut un deserviciu acestui parfum cu recenzia mea anterioara si recunosc ca am gresit...l- am testat in mall si mi s- a parut ierbos ...se poate sa fi testat altceva pentru ca in sfarsit il am si sunt incantata....cirese amare....este ceva de vissssss.....eu simt ca mi- am gasit parfumul semnatura,imi place la nebunie......m- am indragostit irecuperabil si iremediabil.
Update: parfumul se răzbuna și ms pedepsește ptr recenziile anterioare cu o persistentă scăzută de o ora maxim doua...
Sunt supărată pe chimia mea și pielea mea îndărătnica care îmi răpește bucuria de a simți cu orele amestecul divin cireșe - migdale, cum face și cu linia poison spre disperarea mea.

miha.vld
miha.vld

Am avut placerea de a savura un esantion de 5 ml.Tot ce pot sa spun despre acest parfum este ca reprezinta perfect definitia expresiei,,parfum vesel si jucaus care te binedispune".Violeta se simte pana la final,cel putin pe mine,in amestec gurmand cu cirese,praline,lemn dulce.
Personal,cred ca se potriveste in aceeasi masura unei adolescente cat si unei femei in floarea varstei.
Daca nu l-ati incercat inca,dati-i o sansa!Cu siguranta va surprinde placut.De remarcat faptul ca are un pret mai mult decat acceptabil pt calitatea oferita(ma refer pe saiturile gen esun,esente,aoro)deci,ma voi cadorisi cu unul,in curand :D

roxana05
roxana05

E cel mai stilat dulce pe care l-am simțit până în momentul de față, anasonul îl echilibrează perfect. Nu îl am decât de o săptămână, însă am observat că în fiecare zi m-am uitat la el și indiferent cum am fost îmbrăcată am zis: de ce nu?
Notele de final sunt superbe, pralina își arată adevărata splendoare și chiar am asociat notele cu starea de bucurie pe care mi-o stârnește momentul deschiderii cutiei preferate de praline cu cireșe.
Longevitatea este de până la 12h, are un siaj foarte bun, iar sticluța este superbă!

Dana Maria
Dana Maria

E un parfum vesel, jucaus. Nu ma pricep foarte bine la analiza notelor, pot doar sa descriu starea pe care mi-o da. E dulce-acrisor, imi aminteste de copilarie, cand mancam corcodusele alea necoapte. In sensul ala acrisor. E un parfum delicios, nu cred ca are varsta, am auzit numai de bine de el, atat fetele tinere il lauda, cat si doamnele "in toata firea". Si unde mai pui ca e si destul de accesibil? Merita fiecare ban.

manuelag
manuelag

Cate cirese se pot pune inr-o pralina? Sau cate praline se pot pune intr-o cireasa? Ei bine, cred ca acesta a fost quest-ul pentru acest parfum! Este un gurmand desavarsit. Dulce, aromat si cu multe cirese. Si lemn dulce. Si este dulce, dulce...ca o bombonica cu fructe. Ciresele din debut nu se mai simt atat de tare la drydown. Mai mult lemn dulce, praline si condimente. Este frumos! Dar cred ca 30 ml mi-ar ajunge o viata!
Purtatoarea: Hmmmm! Greu de zis! Poate fi purtat de oricine isi doreste o stare de bine. Nu are varste. Este doar foarte jovial. Si cu siguranta va starni comentarii atat pozitive cat si negative. Nu conteaza ca esti in jeansi sau la costum, cata vreme ai esarfa roz!
Locatia: de preferat la patinoar, sau intr-o ceainarie pe vreme mohorata!

Addict
Addict

Este un parfum bun,dulce-vanilat-pudrat,deloc grețos...un festin pt.acele doamne cărora le place genul.Și chiar este gurmand,nu te mai saturi să-l adulmeci.Mie îmi pare a fi oriental-floral.Și cred că nu "vine" bine pe tinerele fete,mai bine după 30 de ani...e,cum s-ar spune,mai "coconos",fără a fi vetust.
Nu merge decat în anotimpurile reci,dacă se poate și cu o ținută mai deosebită(nu "office").Este persistent și are un siaj bun.Dacă vă place genul,nu ocoliți acest parfum!!!

Fefe30
Fefe30

Anason,iedera,lemn dulce,iris,violeta,migdale, vanilie...Un parfum minunat.

claude77
claude77

Ma mir ca nu exista nici un comentariu despre acest parfum, despre care se discuta neincetat pe toate forumurile si blogurile din tara :)Pare a fi un parfum pe care orice doamna care se respecta, il are in colectie. Nu am avut norocul sa-l testez, dar sincer mi-as dori, la cate lucruri bune am auzit despre el.

Lolita Lempicka by Lolita Lempicka Eau de Parfum Spray Vial On Card for Women
Lolita Lempicka by Lolita Lempicka Eau de Parfum Spray Vial On Card for Women
Lolita Lempicka by Lolita Lempicka EDT Spray Vial On Card for Men
Lolita Lempicka by Lolita Lempicka EDT Spray Vial On Card for Men
Lolita Lempicka by Lolita Lempicka Eau de Parfum .04 oz Vial for Women
Lolita Lempicka by Lolita Lempicka Eau de Parfum .04 oz Vial for Women
Sample
Lolita Lempicka Sample by Lolita Lempicka, .03 oz Eau De Parfum Vial sample for Women
Lolita Lempicka by Lolita Lempicka Eau de Parfum .17 oz Mini for Women
Lolita Lempicka 418267 0.17 oz Mini EDP for Women
Lolita Lempicka by Lolita Lempicka EDT Spray 1.7 oz for Men
Lolita Lempicka by Lolita Lempicka EDT Spray 1.7 oz for Men
EDP Mini 0.17oz
Lolita Lempicka 252457 Eau De Parfum Spray Mini .17 oz.
Lolita Lempicka 252457 Eau De Parfum Spray Mini .17 oz.
LOLITA LEMPICKA by Lolita Lempicka Mini EDT .17 oz
LOLITA LEMPICKA by Lolita Lempicka Mini EDT .17 oz
Eau De Toilette 0.25oz
Lolita Lempicka 252612 Edt Roller Ball - 0.25 oz.
Lolita Lempicka 252612 Edt Roller Ball - 0.25 oz.
Lolita Lempicka 518673 0.17 oz Elle Laime Mini EDP
Eau De Parfum 1.3oz
248668 Lolita Lempicka Elle Laime By Lolita Lempicka Eau De Parfum Spray 1.3 Oz
248668 Lolita Lempicka Elle Laime By Lolita Lempicka Eau De Parfum Spray 1.3 Oz
Eau De Parfum 1.7oz
Lolita Lempicka Perfume by Lolita Lempicka, 1.7 oz Eau De Parfum Spray for Women
Lolita Lempicka - Edp Spray 1 Oz
Lolita Lempicka - Edp Spray 1 Oz
Lolita Lempicka by Lolita Lempicka Eau de Parfum Spray 3.4 oz for Women
Lolita Lempicka by Lolita Lempicka Eau de Parfum Spray 3.4 oz for Women
Eau De Parfum 3.4oz
Lolita Lempicka Perfume by Lolita Lempicka, 3.4 oz Eau De Parfum Spray Tester for Women
Lolita Lempicka By Lolita Lempicka Edt Spray 1.7 Oz
Lolita Lempicka By Lolita Lempicka Edt Spray 1.7 Oz
Eau De Parfum 1oz
Lolita Lempicka W-1144 Lolita Lempicka by Lolita Lempicka for Women - 1 oz EDP Spray
LOLITA LEMPICKA by Lolita Lempicka Eau De Toilette Spray 1.7 oz
LOLITA LEMPICKA by Lolita Lempicka Eau De Toilette Spray 1.7 oz
LOLITA LEMPICKA by Lolita Lempicka Eau De Parfum Spray 1 oz
LOLITA LEMPICKA by Lolita Lempicka Eau De Parfum Spray 1 oz
Eau De Toilette 3.4oz
Lolita Lempicka Cologne by Lolita Lempicka, 3.4 oz Eau De Toilette Spray Tester for Men
DealYard.com
Lolita Lempicka Lolita Lempicka 1.7 oz EDT Spray for Men
Lolita Lempicka Lolita Lempicka 1.7 oz EDT Spray for Men
Eau De Parfum 2.7oz
Lolita Lempicka 10094107 2.7 oz Elle Laime La Dies EDP Spray
Lolita Lempicka 10094107 2.7 oz Elle Laime La Dies EDP Spray
Eau De Parfum 3.4oz
Lolita Lempicka Perfume by Lolita Lempicka, 3.4 oz Eau De Parfum Spray for Women
Lolita Lempicka For Women 3.4 oz EDP Spray
Lolita Lempicka For Women 3.4 oz EDP Spray
Gift Set 0.17oz
Lolita Lempicka For Women 5 PC Coffret Set By Lolita Lempicka
Lolita Lempicka For Women 5 PC Coffret Set By Lolita Lempicka
Eau De Parfum 2.7oz
Lolita Lempicka 503292 Lolita Lempicka Elle Laime by Lolita Lempicka Eau De Parfum Spray 2.7 oz
Lolita Lempicka Women Lolita Lempicka For Women 1 Oz. Eau De Parfum Spray
Lolita Lempicka Women Lolita Lempicka For Women 1 Oz. Eau De Parfum Spray
DealYard.com
Au Masculin Lolita Lempicka 3.4 oz EDP Intense Spray
Au Masculin Lolita Lempicka 3.4 oz EDP Intense Spray
Lolita Lempicka By Lolita Lempicka Eau De Parfum Spray 1.7 Oz
Lolita Lempicka By Lolita Lempicka Eau De Parfum Spray 1.7 Oz

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Lolita Lempicka Lolita Lempicka fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Lolita Lempicka Lolita Lempicka, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Lolita Lempicka dupa Lolita Lempicka. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Lolita Lempicka de Lolita Lempicka reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Christian Dior Midnight Poison Christian Dior Dior Addict Christian Dior Hypnotic Poison Chanel Coco Eau de Parfum Guerlain Shalimar Parfum Initial Givenchy Ange ou Demon Guerlain Insolence Eau de Parfum Lorenzo Villoresi Teint de Neige Bvlgari Bvlgari Pour Femme Juliette Has A Gun Lady Vengeance Christian Dior Poison Giorgio Armani Armani Code for Women Kenzo Kenzo Amour Robert Piguet Fracas Hermes L’Ambre des Merveilles Mugler The Taste of Fragrance Alien Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez for Her Eau de Parfum By Kilian Back to Black Hermes Elixir des Merveilles Lolita Lempicka L de Lolita Lempicka