Designeri » M » Floral « Grupuri

Mon Nom est Rouge Majda Bekkali Sculptures Olfactives unisex

Mon Nom est Rouge Majda Bekkali Sculptures Olfactives unisex

Mon Nom est Rouge Majda Bekkali Sculptures Olfactives unisex Imagini

Mon Nom est Rouge de Majda Bekkali Sculptures Olfactives este un parfum Floral unisex. Mon Nom est Rouge a fost lansat in 2012. Creatorul acestui parfum este Cecile Zarokian. Parfumul prezinta lamaie, elemi, aldehide, piper roz, cardamom, ghimbir, trandafir turcesc, chimion, scortisoara, tamaie, cedru, ambra, tutun, boabe de tonka, mosc si vanilie.

lamaie elemi aldehide piper roz cardamom ghimbir trandafir turcesc chimion scortisoara tamaie cedru ambra tutun boabe de tonka mosc vanilie

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Mon Nom est Rouge by Majda Bekkali Sculptures Olfactives.

Amouage Epic Woman

Mon Nom est Rouge Recenziile parfumurilor

manuelag
manuelag

Primul sniff...BOOM! WoW...mmmmmmm...hmm! Elemi . Dulce și balsamic. Când citesc recenziile negative și mai ales pe cei care susțin ca are miros sintetic și ISO e Super, nu îmi vine in minte decât Encre Noir man și Seriile Comme de Garcons. ISO e Super are acel miros de cerneala/tuș umed. De călimara . Nu e rău, dar aici nu exista . Așa ca ma lasă rece nasucurile ce suferă de autosuficienta. :) Parfumul acesta este cald, rotund,piperul ii da un aer ușor condimentat. Mie îmi place piperul roșu in parfumerie. Mi-a plăcut și Lolita Si tocmai pentru aerul lui ușor picant, zemos și dulce.
In Mon nom Est Rouge simt rasinile, piperul, condimentele picante , vanilia cu aerul ei dulce. Nu simt tămâia rece și austera, nici florile :) Și nu îl asociez cu roșu, ci mai degraba cu un imprimeu leopard. Adică contrast mare și tare între culori calde și desaturate cumva...you get the picture :) Pentru cei care caută acorduri ambrate, parfumuri ușor purtabile care nu necesita 10 pufuri, care au ceva contrastant in ele, dar nu ascuțit sau țipător, puteți da o șansa acestui parfum. Plus ca aparține unui brand indie in opinia mea și chiar încep sa prefer seriile foarte mici sau brandurile cu mare vechime decât supraproductiile actuale :/
Siaj mare- 8/10
Longevitate 10/10 peste zece ore pe piele. Pe haine e un monstruleț picant :)
Parfum 10/10 -este clar pe gustul meu , însă îmi iau marja de eroare sa îl urăsc peste doi ani. Asta am învățat in drumul acesta lung și întortocheat al Esențelor :ce placi azi, mâine e posibil sa detești :( :)

2017

Un oriental destul de interesant, putin comdimentat si desul de dulceag ce imi seamana putin cu Epic Amouage pentru femei, insa acela nu e atat de dulce. Este deci un parfum intens, pentru sezoane reci, bogat si bine facut, cu siaj si persistenta bune. Evaluare: 6,5/10

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Majda Bekkali Sculptures Olfactives Mon Nom est Rouge fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Majda Bekkali Sculptures Olfactives Mon Nom est Rouge, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Mon Nom est Rouge dupa Majda Bekkali Sculptures Olfactives. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Mon Nom est Rouge de Majda Bekkali Sculptures Olfactives reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Guerlain Aqua Allegoria Pivoine Magnifica Liz Claiborne Realities Agatha Ruiz de la Prada Imagina Honore des Pres Bonte`s Bloom Sarah Horowitz Parfums Perfect Innocence Alfred Sung Always Aroma M Geisha Blanche Le Couvent des Minimes Fleur d`Oranger Le Jardin Retrouve The Lys Girard Lysval Luciano Soprani Solo Soprani Rose Mazzolari Zagara