Designeri » M » Floral « Grupuri

Alien Eau Extraordinaire Mugler de dama

Alien Eau Extraordinaire Mugler de dama Videouri
Alien Eau Extraordinaire Mugler de dama Imagini Alien Eau Extraordinaire Mugler de dama Imagini

Alien Eau Extraordinaire de Mugler este un parfum Floral de dama. Alien Eau Extraordinaire a fost lansat in 2014. Alien Eau Extraordinaire a fost creat de Dominique Ropion si Veronique Nyberg. Notele de varf sunt bergamot, ceai, neroli tunisian, lamaie, lamaie verde si portocala; notele de mijloc sunt floarea tiare, heliotrop, floare de portocal, piper si ylang-ylang; Notele de baza sunt ambra alba, cashmeran, lemn de santal, vanilie si mosc alb.

bergamot ceai neroli tunisian lamaie lamaie verde portocala

floarea tiare heliotrop floare de portocal piper ylang-ylang

ambra alba cashmeran lemn de santal vanilie mosc alb

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Alien Eau Extraordinaire by Mugler.

Alien Eau Extraordinaire Recenziile parfumurilor

Elena Camelia
Elena Camelia

Cu acest Alien am intrat si eu in randul "lumii Alien"!
La inceput miroase clar a limonada (pe mina ma duce cu gandul la limonada unui magazin din mall cu salate ;) ) E perfect pt primavara : fresh dar nu freshul banal si liniar, putin dulceag dar fara sa dea dureri de cap! Cand se aseaza notele de baza incepe sa semene putin a clasicul Alien dar nu e atat de puternic! Longevitate medie, trebuie reaplicat pe la jumatatea zilei, iar siajul e mediu, e genul de parfum pe care il simte doar cel care il poarta si cei foarte apropiati, nu e ca Alienul clasic, care atunci cand te dai cu el inunda toata camera. Eu il am in varianta mica de 30 ml si cred ca e perfect pt primavara :D

2017

Probabil sunt singura careia nu-i miroase absolut deloc dulce. Deloc-deloc!!! Pe mine are o tona de lamaie verde si inca una de ceai. De sub care razbate inconfundabilul ADN Alien, de as fi jurat ca are iasomia lui renumita. L-as purta cu placere vara, pe canicula. Nu ma prea impac eu cu citricele si acesta e mega-citric pe epiderma mea, dar e foarte frumos si racoritor. O alternativa perfecta la Alien Saphir Soleil pe care-l purtam pana acum cand cresteau temperaturile in termometru.
Singurul lucru care ma intristeaza putin e lipsa siajului, dar e posibil sa vorbesc prostii, fiindca l-am aplicat prin dabbing.
Comparativ cu Alien, mie mi se pare ca e fix ca Eau de Shalimar fata de Shalimar EDP.

Este un Alien mai dulce si mai catifelat decat initialul, dar care are izul celui initial. Parfumul este opulent, bine facut dar... nici mie nu imi pare ca intrece originalul. Cred ca daca ai Alien Essence Absolue.... nu mai merita achizitionat si acesta. Siaj moderat, persistenta buna. Evalare: 7/10

lily13ana
lily13ana

La inceput imi pare ca miroase a limonada cu mult zahar, dupa care se indulceste si mai mult, ramane aerat insa are o nota stridenta similara cu ceva din La Vie este Belle. nu stiu exact ce este dar dureaza cam o ora. Este mult mai dulce decat Alien si are proiectie foarte buna vreo 4 ore, simtindu-se apoi doar foarte aprope de piele. Nu cred ca l-as cumpara dar l-as purta daca l-as primi cadou. Este un parfum foarte bun.

Am primit azi o mostra. Normal ca e bun. E de Thierry Mugler, e din familia ALIEN aka cel-mai-popular & senzual-parfum-din-ultimii-ani.

Doar ca…nu cred ca-l va depasi pana la urma cu nimic pe clasic, care inca isi savureaza gloria, la fel cum nici suratele extraterestre din dinastia Alien (deja suntem la numarul 17!) nu au facut-o. Dar cine stie, poate in viitor aripa geniului va reveni pe acoperisul casei Mugler. Avem deci un parfum revolutionar, Alien si nu mai trebuie sa ne batem prea mult capul cu alte idei, anual ne jucam cu formula lui de baza schimband cate o nota-doua in functie de sezon si gata editia limitata care se vinde ca painea calda. Ce afacere ingenioasa! Nu, nu e arta, arta se face in alta parte in lumea parfumurilor, dar de cate ori Mugler lanseaza ceva sunt inevitabil atenta, testez, admir si ocazional cedez ispitei si cumpar o sticla.

Alien Eau Extraordinaire e un Alien floral, foarte floral chiar, insa celebra iasomie high-tech aici e ascunsa de niste flori exotice mai mari ca ea care culmea, dar miros foarte natural. Cred ca e un Baby Alien nascut aici pe Pamant, nu prin spatiu. Miroase bine, a flori placute, a vegetatie luxurianta pe care inca n-am vazut-o in realitate, dar mi-o imaginez cand il inspir. E bun, luati-l. Eu sunt deja in drum spre parfumerie.

Alien Eau Extraordinaire by Thierry Mugler EDT Spray Refillable 2 oz for Women
Alien Eau Extraordinaire by Thierry Mugler EDT Spray Refillable 2 oz for Women
Eau De Toilette 2oz
Alien Eau Extraordinaire by Thierry Mugler EDT Spray Refillable 2 oz Gold Shimmer Edition for Women
Eau De Toilette 2oz
Thierry Mugler Alien Eau Extraordinaire Eau De Toilette for women 2 oz Refillable
Eau De Toilette 3oz
Alien Eau Extraordinaire Perfume by Thierry Mugler, 3 oz Eau De Toilette Spray Tester for Women
Eau De Toilette 3oz
Alien Eau Extraordinaire Perfume by Thierry Mugler, 3 oz Eau De Toilette Spray Eco Refill for Women
Eau De Toilette 3oz
Thierry Mugler Alien Eau Extraordinaire Eau De Toilette for women 3 oz Refillable
Alien Eau Extraordinaire by Thierry Mugler EDT Spray Refillable 3 oz for Women
Alien Eau Extraordinaire by Thierry Mugler EDT Spray Refillable 3 oz for Women
Thierry Mugler Alien Eau Extraordinaire Eau De Toilette for women 3 oz Refill
Thierry Mugler Alien Eau Extraordinaire Eau De Toilette for women 3 oz Refill
Eau De Toilette 3oz
Alien Eau Extraordinaire Perfume by Thierry Mugler, 3 oz Eau De Toilette Spray Refillable for Women
ThePerfumeSpot.com
Eau De Toilette 3oz
Alien Eau Alien Eau Extraordinaire by Thierry Mugler, 3 oz Eau De Toilette Refillable Spray for Women
Alien Eau Extraordinaire by Mugler Refillable Eau de Toilette Spray, 2 oz
Alien Eau Extraordinaire by Mugler Refillable Eau de Toilette Spray, 2 oz
Alien Eau Extraordinaire by Mugler Eau de Toilette Spray Refill, 3 oz
Alien Eau Extraordinaire by Mugler Eau de Toilette Spray Refill, 3 oz
StrawberryNET.com
Eau De Toilette 3oz
Thierry Mugler Alien Eau Extraordinaire Eau De Toilette Refillable Spray 90ml 3oz
Alien Eau Extraordinaire by Mugler Refillable Eau de Toilette Spray, 3 oz
Alien Eau Extraordinaire by Mugler Refillable Eau de Toilette Spray, 3 oz

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Mugler Alien Eau Extraordinaire fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Mugler Alien Eau Extraordinaire, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Alien Eau Extraordinaire dupa Mugler. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Alien Eau Extraordinaire de Mugler reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Bvlgari Bvlgari Pour Femme Chanel Allure Sensuelle Guerlain Shalimar Parfum Initial Chanel Coco Mademoiselle Guerlain My Insolence Cartier Baiser Vole Bottega Veneta Bottega Veneta Kenzo Flower in the Air Guerlain Aqua Allegoria Flora Nymphea Kenzo Flower by Kenzo Cartier La Panthere Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez for Her Eau de Parfum Lancome Tresor Midnight Rose Lancome La Vie Est Belle Lacoste Lacoste Pour Femme Chanel Chance Eau de Parfum Christian Dior Miss Dior Blooming Bouquet Christian Dior Miss Dior (new) Chanel Chanel No 19 Eau de Parfum Annick Goutal Un Matin d`Orage