Designeri » N-Q » Lemnos Aromatic « Grupuri

Vreau: 2

tabac
caramel
Liqueur Charnelle Pierre Guillaume unisex Imagini

Liqueur Charnelle de Pierre Guillaume este un parfum Lemnos Aromatic unisex. Liqueur Charnelle a fost lansat in 2014. Creatorul acestui parfum este Pierre Guillaume. Parfumul prezinta coniac, fructe uscate, flori de tei, struguri, caramel, vanilie, piper negru, piper roz, elemi, ambra, zmeura, cumarina si tutun.

coniac fructe uscate flori de tei struguri caramel vanilie piper negru piper roz elemi ambra zmeura cumarina tutun

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Liqueur Charnelle by Pierre Guillaume.

Dolce Passione

Liqueur Charnelle Recenziile parfumurilor

myeluveitie
myeluveitie

Wow, ce mai parfum! Nu mă mai satur să-l folosesc, parcă cu fiecare utilizare este altul. Aroma este oarecum liniară, însă are persistență și siaj bombastice. Încălzit de piele, Liqueur Charnelle proietează cele mai rafinate note de coniac, fructe uscate super-dulci și tutun venit la fix ca o completare. După 1-2 ore, încep să simt și condimente scăldate în ambră și vanilie. Ajuns în stadiul ăsta, parfumul rămâne așa minim 12 ore și, ce mi se pare foarte interesant, este că se îndulcește din ce în ce mai tare, însă fără a deveni grețos fiindcă are ingrediente de calitate. Eu l-aș încadra la categoria orientală deoarece, când îl port, mă duce cu gândul la dulciuri și condimente de acest gen. Cum spuneam, siajul este greu, iar persistența foarte mare, minim 12 ore.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Pierre Guillaume Liqueur Charnelle fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Pierre Guillaume Liqueur Charnelle, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Liqueur Charnelle dupa Pierre Guillaume. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Liqueur Charnelle de Pierre Guillaume reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Lemnos Aromatic
Pal Zileri Concept No 18 Giorgio Armani Summer Mania Homme Etat Libre d`Orange Eloge du Traitre Weil So Weil Hugo Boss Hugo XY Summer Edition Boadicea the Victorious Agarwood Collection Provocative Smell Bent Felix Navidad Norma Kamali Ceremony CB I Hate Perfume Russian Caravan Tea Chanel Bleu de Chanel Neil Morris Hippie LR Agent XY