Designeri » N-Q » Oriental Vanilat « Grupuri

Sucre d`Ebene Pierre Guillaume unisex

Sucre d`Ebene Pierre Guillaume unisex

nuci
Sucre d`Ebene Pierre Guillaume unisex Imagini Sucre d`Ebene Pierre Guillaume unisex Imagini Sucre d`Ebene Pierre Guillaume unisex Imagini Sucre d`Ebene Pierre Guillaume unisex Imagini

Sucre d`Ebene de Pierre Guillaume este un parfum Oriental Vanilat unisex. Sucre d`Ebene a fost lansat in 2010. Creatorul acestui parfum este Pierre Guillaume. Parfumul prezinta note lemnoase, zahar, rasina benzoica si alune.

note lemnoase zahar rasina benzoica alune

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Sucre d`Ebene by Pierre Guillaume.

Al Contrario

Sucre d`Ebene Recenziile parfumurilor

manuelag
manuelag

Și când mă gândesc cât îmi place Aomassai. ..parcă nu pot sa cred ce e cu zaharul acesta lichid.
Incepe lipicios. De la zahar probabil și mosc. Sunt aproape sigura ca are și un mosc în compoziție sau ceva care duhneste sintetic si totodată dulce. Cu toate acestea, eu personal, nu l-as încadra la gurmande. Ci la siropuri. Este un sirop de zahar ușor caramelizat, fără nici o tenta lemnoasa. Dacă spre sfârșit i se mai adauga niște oleaginoase, ei bine, acestea sunt foarte puține la număr și sunt trecute cumva. Fără niciun fel de seva. E un fel de desert grecesc, cu migdale (sau sâmburi de orice fel) învelite în ceva lipicios și aproape ars. Mai are într -adevăr și un miros secundar dulceag...probabil de la rășină. Per total - nu e genul meu, dar chiar și așa, nu este mare reusita parfumistica
Siaj : inițial(vreo doua ore ) mărișor. ..6.5/10 apoi asa si-asa. 5/10
Longevitate : 7 / 10
Parfum : 4 / 10. Chiar nu e de trecere. ..

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Pierre Guillaume Sucre d`Ebene fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Pierre Guillaume Sucre d`Ebene, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Sucre d`Ebene dupa Pierre Guillaume. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Sucre d`Ebene de Pierre Guillaume reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Oriental Vanilat
Deborah Be Gourmand - Bon Bon Laura Mercier Eau Gourmande Creme Brulee Comptoir Sud Pacifique Coco Figue Yves Rocher Noix de Coco de Malaisie Jill Stuart Vanilla Lust Victoria`s Secret Luscious Kisses Melvita Sweet Vanilla Des Filles a la Vanille Vanille Playboy Play It Sexy Nicolai Parfumeur Createur Vanille Intense Demeter Fragrance Chococat Social Creatures Frankfurt Kitchen