Designeri » N-Q » Aromatic Fougere « Grupuri

Pino Silvestre Original Pino Silvestre de barbati

Pino Silvestre Original Pino Silvestre de barbati

Vreau: 1

Pino Silvestre Original Pino Silvestre de barbati Videouri

Pino Silvestre Original de Pino Silvestre este un parfum Aromatic Fougere de barbati. Pino Silvestre Original a fost lansat in 1955. Creatorul acestui parfum este Lino Vidal. Notele de varf sunt boabe de ienupar, lavanda, busuioc, bergamot si lamaie; notele de mijloc sunt garoafa, salvie, chimion, ace de pin si muscata; Notele de baza sunt boabe de tonka, ambra, mosc, lichen si cedru.

boabe de ienupar lavanda busuioc bergamot lamaie

garoafa salvie chimion ace de pin muscata

boabe de tonka ambra mosc lichen cedru

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Pino Silvestre Original by Pino Silvestre.

Pino Silvestre Original Recenziile parfumurilor

good_vibes
good_vibes

E interesant ca am o asociere clara si vie de la acest parfum. Sunt in Provence, in sudul Frantei la jumatatea lui octombrie dupa o ploaie scurta, pe unul din multele drumuri laturalnice si inguste spre un sat cochet departe de atractiile turistice comune. In aer e prezent mirosul asta de ierburi aromatice si de frunzis de padure pe care nu l-am mai intalnit nicaieri. Sunt impresionat, ca fiind inconjurat de frumos, natura iti mai ofera si ceva olfactiv pe deasupra, ca si cum nu era suficient vizualul in culori blande care te inconjoara

Ei bine asa miroase pino silvestre. Mai mult mediteranean. Nu va asteptati la mirosul de conifere din padurile noastre de la munte. Este un balans intre ierburi aromatice (busuioc,salvie) si ienupar care ii dau parfumului o nota finala de rasina,ca un ulei volatil cu miros de tamaie. Destul de ciudat pentru un nas contemporan.

Pentru mine, mirosul e foarte natural si asta ma bucura,dar nu prea ii gasesc intrebuintare in viata de zi cu zi. Mai ales daca stai in oras si mergi cu metroul la o cladire de birouri, nu vad cum s-ar potrivi aceasta esenta. Doar sa zici "fratilor, asta sunt eu, asa miros eu. Va place sa nu .. sunt omul naturii"

2017
zozo
zozo

Ca o plimbare intr-o padure de conifere dupa o ploaie de vara...

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Pino Silvestre Pino Silvestre Original fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Pino Silvestre Pino Silvestre Original, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Pino Silvestre Original dupa Pino Silvestre. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Pino Silvestre Original de Pino Silvestre reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Aromatic Fougere
Azzaro Azzaro pour Homme Giorgio Armani Emporio Remix for Him Tom Tailor Bodytalk Man Azzaro Cockpit Yardley English Lavender Halston Catalyst for Men Histoires de Parfums 1725 Fred Hayman 273 Rodeo Drive for Men Everlast Uppercut Jean Charles Brosseau The Brun Gosh On Stage CnR Create Taurus for Men