Designeri » R S » Oriental Floral « Grupuri

fin condimentat
tropical
tuberoza
Aura Swarovski de dama Videouri
Aura Swarovski de dama Imagini Aura Swarovski de dama Imagini Aura Swarovski de dama Imagini Aura Swarovski de dama Imagini

Aura de Swarovski este un parfum Oriental Floral de dama. Aura a fost lansat in 2011. Aura a fost creat de Olivier Cresp si Jean-Pierre Bethouart. Notele de varf sunt trandafir si lici; Nota de mijloc este tuberoza; Notele de baza sunt mosc, ambra, rasina benzoica si piper roz.

trandafir lici

tuberoza

mosc ambra rasina benzoica piper roz

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Aura by Swarovski.

Aura Recenziile parfumurilor

Marmelada. In prima clipa mirosul e similar cu cel de marmelada Bon Maman, mai precis cea de zmeura si capsuni. Totusi macar acea marmelada e buna si cat de cat naturala. Am mirosit de "n" ori notele astea gurmando-chimice in variate parfumuri contemporane. Aura nu are nimic nou, nimic spectaculos desi Swarovski ar fi putut cizela mai mult parfumul lor reprezentativ, precum o face cu celebrele lor cristale. Aura nu straluceste, ci lipeste si incleiaza. Curge vascos, abunda de chimicale, e ca o pacla ce contamineaza mediul inconjurator. Dupa ce norul toxic al notelor initiale dispare, ramai cu un iz oarecum piperat floral care nu se da batut cateva ore bune. Nu va lasati sedusi de notele din piramida olfactiva, nu sunt reale. O spun fiindca imi plac toate, sunt innebunita dupa tuberoza, dupa trandafir si lici acrisor si zemos ce lumineaza de obicei parfumurile bune, la fel si dupa rasini si ambra - note nobile si aducatoare de minuni in parfumurile orientale. Nu, Aura nu a beneficiat de ele cu adevarat. Or fi facut rabat la calitate, altfel nu-mi explic.
Banal si plictisitor.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Swarovski Aura fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Swarovski Aura, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Aura dupa Swarovski. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Aura de Swarovski reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Oriental Floral
Clinique Simply Clinique Roberto Cavalli Serpentine Celine Dion Enchanting Kenzo Kashaya Halloween Halloween Oscar de la Renta Oscar Red Satin Torrente L`Or Intense Viktor&Rolf Flowerbomb Extreme Sparkle 2008 Givenchy Harvest 2009 Ange ou Demon Fleur d`Oranger Ulric de Varens Isa Lush Twilight Lush Imogen Rose