Designeri » T-Z » Oriental Condimentat « Grupuri

Ispahan Yves Rocher de dama

Ispahan Yves Rocher de dama

Ispahan de Yves Rocher este un parfum Oriental Condimentat de dama. Ispahan a fost lansat in 1977. Creatorul acestui parfum este Maurice Roucel. Notele de varf sunt bergamot si mandarina; notele de mijloc sunt ylang-ylang, iasomie, mimoza, trandafir si lacramioare; Notele de baza sunt rasina benzoica, boabe de tonka, vanilie si nucsoara.

bergamot mandarina

ylang-ylang iasomie mimoza trandafir lacramioare

rasina benzoica boabe de tonka vanilie nucsoara

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Ispahan by Yves Rocher.

Ispahan Recenziile parfumurilor

feuille.d.hiver
feuille.d.hiver

un parfum foarte frumos, pe care mi-aș dori să îl mai găsesc. e dulce, condimentat, se simte frumos nucșoara, ea e și în mâncare unul dintre ingredientele mele preferate. deși vanilia e prezentă de la început, ea devine powdery, iar parfumul, f tare inițial, se calmează în tonuri dulci. eu l-aș asemăna puțin cu le dix, care deși e mai floral, îmi dă cam aceeași stare de reverie și eleganță desuetă când îl port. deși am început iubirea pt. parfumuri ca o pasionată de gourmande, acum îmi plac doar creațiile mai vechi, care miros complex, a ingrediente combinate cu măiestrie și responsabilitate, nu a cofetărie.

2017
nico_di
nico_di

un parfum oriental, greu... pur si simplu superb. cel mai persistent parfum pe care l-am testat vreodata...din pacate nu l-am mai gasit pentru a-l achizitiona

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Yves Rocher Ispahan fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Yves Rocher Ispahan, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Ispahan dupa Yves Rocher. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Ispahan de Yves Rocher reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Oriental Condimentat
Aqaba Aqaba Classic Ormonde Jayne Orris Noir Ermenegildo Zegna Essenza di Zegna Acqua d`Estate Coty Dark Vanilla Pacifica Madagascar Spice Dolce&Gabbana D&G Anthology La Force 11 DSH Perfumes Cafe Noir Serge Lutens La Myrrhe Black Phoenix Alchemy Lab Australian Copperhead Demeter Fragrance Holy Smoke Burberry Burberry Brit New Year Edition Pour Homme DSH Perfumes December